banner6

ÇAVUŞOĞLUNUN DOĞUM GÜNÜ BUGÜN

banner18

ÇAVUŞOĞLUNUN DOĞUM GÜNÜ BUGÜN
05 Şubat 2016 Cuma 09:05

p>Alanyamızın gururu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlunun doğum günü bugün. 5 Şubat 1968 Alanya Türkler doğumlu olan Çavuşoğlu 2002 yılından buyana Türkiye siyasetinde aktif olarak görev alıyor. 
ÇAVUŞOĞLU KİMDİR
Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat 1968'de Alanya'da doğdu. Baba adı Osman, anne adı Fatma'dır.

İş Adamı; Ankara Üniversitesi SBF Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. ABD Long Island Üniversitesinde Ekonomi dalında master yaptı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1993'te AÜ Avrupa Birliği Uzmanlığını tamamladı. Bilkent Üniversitesinde doktora programına başladı ve daha sonra, İngiltere'de London School of Economics'te "çevre ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma" konusunda doktora çalışmasını sürdürdü.
Aynı okulda Türk Derneği Başkanlığını yürüttü. Çevre Bakanlığında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) adına çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesidir.
22 ve 23. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. 23. Dönemde AKPM Türk Delegasyonu Başkanlığı, Göç, Mülteciler ve Nüfus Komisyonu Başkanlığı, Denetim Komisyonu Üyeliği, Bosna-Hersek Eş Raportörlüğü, Avrupa Demokratik Grup Başkan Yardımcılığı ve Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanlığına seçildi.
İngilizce, Japonca ve Almanca bilen Çavuşoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

:Bizde www.gazetealanya.com ailesi olarak sayın Çavuşoğlu na ailesiyle birlikte uzun ömürler dileriz. 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.