banner6

Bahşi'den Bakan Koca'ya soru önergesi

banner18

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Ceylanpınar Devlet Hastanesindeki yetersiz uzman sayısı ile ilgili Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya soru önergesi verdi.

banner94
Bahşi'den Bakan Koca'ya soru önergesi
24 Temmuz 2019 Çarşamba 14:19

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) verdiği soru önergeleri ile halkın sesi olan Feridun Bahşi, yeni bir soru önergesi sundu. Ceylanpınar’da roket atışlarından dolayı 5 vatandaşımızın yaralanması ve Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin uzman konusunda yetersiz kalmasından dolayı önerge sunan Bahşi,konuyla ilgili yetkilileri göreve davet etti.

Yapılan açıklama ve verilen soru önergesi ise şu şekilde:

“22 Temmuz 2019 akşamı Ceylanpınar’da Suriye tarafından yapılan roket atışlarında, 5 vatandaşımızın yaralanmıştır.  Yaralı vatandaşlar Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Tarafımıza bölgeden gelen bilgilere göre, Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yeterli sayıda kardiyolog, beyin cerrahı ve anestezi uzmanı olmadığı yönündedir.

Bu bağlamda;

Heran atılan bu roketlerle hayatları tehlike altında olan bölge insanımızın tedavisi için Ceylanpınar Devlet Hastanesi ve diğer bölge hastanelerinin doktor ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışmanız var mıdır?”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.