banner6

Antalya Büyükşehir'de Ekici gitti, Cansel Tuncer geldi

banner18

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ilk atamasını gerçekleştirdi. Böcek başdanışmanı olarak Av. Cansel Tuncer’i görevlendirdi.

Antalya Büyükşehir'de Ekici gitti, Cansel Tuncer geldi
11 Nisan 2019 Perşembe 13:55

Muhittin Böcek Başdanışmanı olarak seçim çalışmalarında da yanında bulunan Avukat Cansel Tuncer’i Başdanışmanı yaptı. Atama ile ilgili yazının Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine gönderildiği öğrenildi.

Geçen dönem Konyaaltı'nda başkan yardımcısı, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'nin grup sözcülüğünü yapan Tuncer, 8 Nisan'da Genel Sekreterlik makamının yanındaki Encümen Odası'nda çalışmaya başladı. Tuncer, seçim döneminde de Böcek'in kampanyasını yürüten ekipte yer aldı.

Menderes Türel döneminde genel sekreterlik görevini 5 yıl boyunca Birol Ekici yürütmüştü. Ekici, Türel'in seçimleri kaybetmesinin ardından izne ayrıldı.

GENEL SEKRETER NE İŞ YAPAR?

Büyükşehir belediyelerinde genel sekreter, belediye başkanının teklifi üzerine İçişleri Bakanı tarafından atanır. Genel sekreter, büyükşehir belediyesinde hizmetlerin yürütülmesi, belediye başkanı adına onun direktifi ve sorumluluğu altında mevzuat hükümlerine, belediyenin amaç ve politikalarına, stratejik planına ve yıllık programlarına uygun olarak belediyenin çalışmasını koordine eder.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.