banner6

'Alkol yasağı turizm imajına darbe demek'

banner18

CHP Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

'Alkol yasağı turizm imajına darbe demek'
17 Ocak 2018 Çarşamba 14:15

Haber: Erkan UYSAL

Parti binasında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, "1 Ocak'tan geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 8.8 zam geldi. Vatandaşın bu kadar geçim sıkıntısı içinde kıvranırken bu zam hoş olmayan bir durum ortaya çıkardı. Bu zammın 1 Ocak'tan itibaren kullanılan elektriklerde geçerli olması lazım. Aralık 15'yen itibaren kullanılan elektrik faturaları zamlı olarak görünüyor. 17 Aralık'tan 31 Ocak'a kadar yapılan zam tekrar iade edilecek mi? Elektriğe yapılan zam farkının tüketicilere iade edilmesi lazım. Bu iğneden ipliğe her şeye zam gelecek demek. Sanayi kesimi bu konuda çok mağdur olacak diye düşünüyorum" dedi.

'TÜRKİYE CİDDİ KAYBA UĞRAYACAK'

Fuarlardaki içki yasağına da değinen Takavut, "Fuar hazırlıklarının başladığı ay Eylül 2017 idi. Geçmiş yıllarda böyle bir uygulama yoktu. Fuar kararı alınıyor, herkes yatırımlarını yapıyor. Otellerinden rezervasyon yaptırıyor. Ani bir kararla bu fuarlarda alkollü içeceklerin tadımı ve sunumu yasaklasın. Bunu yasaklanması Türkiye'nin turizme imajına bir darbe demek. Yetkilileri bunu neye dayanarak yasakladılar. An için bu kararı aldılar turizmcilere bunun anlatılması gerekir. Bu yapılan masraflar acaba geri verilecek mi? Türkiye bu açıdan turizmde ciddi bir kayba uğrayacak. Bu fuarlarda alkollü içeceklerin niçin yasaklandığının kamuoyuna açıklanması gerekir" diye konuştu.

'BU KONUDA DİKKAT ÇEKİYORUZ'

Mazota zamlarla ilgili de konuşan Takavut, "Genel başkanımız ve bizler de yerelde sürekli dile getiriyoruz. Çiftçilere mazotun 1, 5 lira olacağını söylemiştik. Bugün lüks yatların kullandığı mazotu 2, çiftçinin kullandığı mazotu 4 liradan veriyorsunuz. Buna bir ışık tutsun diye Uşak Milletvekili Aykut Erdoğdu, İstanbul'dan Ankara'ya TIR'la geldi. Bu konuda dikkat çekiyoruz" ifadelerini kullandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.