banner6

Sağlıkçıların gösterisine tam not

banner18

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanları ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı “HENGAME“ adlı tiyatro oyunu izleyicisiyle buluştu.

banner94
Sağlıkçıların gösterisine tam not
04 Mart 2019 Pazartesi 16:19

Sağlık çalışanlarının özenle hazırladığı tiyatro gösterisi, izleyici tarafından yoğun ilgi gördü. Katılımcılar arasında Alanya ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel ve meclis üyeleri, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve Ak Parti Alanya Ilçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş de yer aldı. Kadına yönelik şiddeti, sağlıkta şiddeti, evde bakım hastalarına yaklaşımı ve sosyal medya bağımlılığını ele alan oyun Alanya Kültür Merkezi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu. Yoğun bakım hemşiresi Asiye Işıkpınar’ın yazdığı ve yönettiği tiyatro oyunu zaman zaman katılımcıları kahkahalara boğarken zaman zaman içindeki bulundukları durumu düşünmelerine neden oldu. Gösterinin sonunda sahneye çıkan oyuncular katılımcılara teşekkürlerini sunarken izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Başhekim Vekili Uz. Dr. Nadir Aldemir bu işin arkasında çalışanlarının ciddi bir emek harcadıklarını dile getirdi. Uz. Dr. Aldemir: "Çalışanlarımızın kendi vakitlerinden ödün vererek, özenle hazırladığı bu oyunun izleyiciler tarafından beğenilmesi bizleri çok mutlu etmiştir. Sahnedeki başarılarından dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor ve yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Yoğun bakım hemşiresi Asiye Işıkpınar ise ekip arkadaşlarıyla birlikte ortaya güzel bir şeyler koyabilmek adına her gün çalıştıklarını ifade etti. Işıkpınar: ”Hepimiz çok çalıştık ve ciddi bir emek harcadık. Bugün ise çalıştığımız günlerin meyvelerini aldık. Bu güzel izleyici tarafından beğenilmek bizleri çok mutlu etmiştir. Daima arkamızda olan ve bizleri destekleyen hastane yönetimimize herkes adına kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra Başhekim Vekili Uz. Dr. Nadir Aldemir oyunculara çiçek takdim etti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi gösterinin sonunda oyuncuların her birini ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.