banner6

Ruh sağlığımıza dikkat!

banner18

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM); ruh sağlığı hastalıklarına dikkati çekmek, toplumda farkındalığı ve anlaşılırlığı arttırmak adına bir takım etkinlikler düzenledi.

banner94
Ruh sağlığımıza dikkat!
10 Ekim 2018 Çarşamba 18:43

TRSM biriminde sağlık hizmeti alan hastaların yapmış olduğu ürünler hastanenin poliklinik binasında sergilenerek vatandaşların beğenisine sunuldu. Hasta ve hasta yakınlarına Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verildi. Günün anlam ve önemine dikkati çekmek, anı ölümsüzleştirmek adına vatandaşlara çeşitli hediyeler taktim edildi ve broşür dağıtıldı. ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ temalı bilgilendirme standına hastaların ilgisi ise oldukça  büyüktü.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ve yönetim ekibi toplumu bilinçlendirmek adına bu tür etkinliklere devam edeceklerini açıkladı. Prof. Dr. Taşbaş: ”Ruh sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve bu alanda yaşanan sorunlara kamuoyunun dikkatini çekmek adına bugün bir araya geldik. Ruh sağlığı ve beden sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Ruhsal bozukluklar;  hastayı, aileyi, sağlık sistemini ve genel anlamda toplumu ekonomik ve psikososyal açıdan önemli ölçüde etkilemektedir. Dolayısıyla bu durum birey ve ailenin yaşam kalitesini de düşürmektedir. Gelin onlar  için el ele verelim. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'mizde   Şizofreni ve Bipolar Duygudurum bozukluğu tanısı alan hastalarımıza, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde, Tıbbi psiko-sosyal destek hizmetleri vermekte,  uyum ve yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal rehabilitasyonun sağlanması amacı ile çalışmalar yürütmekteyiz. Merkezimizde Psikiyatri uzmanı, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve usta öğreticiler görev yapmaktadır. Unutmayın bizler sizlerin daima yanınızdayız. Siz yeter ki isteyin” diye  konuştu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.