banner6

Doktor Biner: Hastanelere hasta olanlar gitsin

banner18

Alanya Medical Help’in sahibi Doktor Tahsin Biner, vatandaşları uyardı. Dr. Biner, “Hastanelere hasta olanlar gitsin. Herkes elini kolunu sallayarak hastaneye gitmemelidir.” dedi.

banner94
Doktor Biner: Hastanelere hasta olanlar gitsin
11 Eylül 2019 Çarşamba 12:19

Haber - Yüksel SOYLU

Alanya’nın sevilen başarılı doktorlarından olan Alanya Medical Help sahibi Doktor Tahsin Biner kişisel sosyal medya hesabından güzel bir yazı kaleme aldı. Vatandaşların gereksiz yere hastanelere gitmemelerini isteyen Dr. Biner yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Son yıllardaki popülist siyaset sonucu şehir hastaneleri, özel hastaneler, her şehre bir tıp fakültesi, bölge hastaneleri gibi aşırı sağlık israfı ile 80 milyon hastanelere fazlasıyla alıştırıldı. Öyle ki aşırı yoğunluk nedeniyle gerçek hastalar yanlış teşhis ya da teşhis edilememe sonucu hayatlarını kaybeder oldu. Mart ayında, gittiği hastanelerde bir ultrason bir ağrı kesici verilerek gönderilen ve hastalığı geçmediği için bana gelen bir hastanın mide kanseri teşhisinin konmasına yol gösteren olmuştum. Hasta bugün tekrar geldi vedalaştı. Kemik metastazı sonucu 6 ay ömrü kalmış. Son bir kez Alanya’ya gelip tatilini geçirip dostlarına elveda demek istemiş. Sonuç olarak; gereksiz hastane kullanımı hepimizin yanlış teşhis ile yanlış tedavi almamıza sebep olacak. Uyarmadı demeyin. Aile hekimlikleri acilen dünyadaki örnekleri gibi işlevsel hale getirilmelidir. Herkes elini kolunu sallayarak hastaneye gitmemelidir. Aile hekiminin süzgecinden geçmelidir.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.