banner6

ALANYA İÇİN TEHLİKELİ SICAKLIK UYARISI

banner18

 ALANYA İÇİN TEHLİKELİ SICAKLIK UYARISI
05 Ağustos 2015 Çarşamba 09:10

p>Alanyada hava sıcaklığı bugün bu yılın rekor seviyesine ulaşacak. Meteoroloji yetkilileri \'tehlikeli sıcaklık\' uyarısı yaptı. Nem ve sıcak havadan kaçan vatandaşların adresi deniz ve havuzlar oldu. Nem oranının yüzde 80\'leri aşması nedeniyle 3 gündür havada güneşin görünmediği kentte, sıcaklık ve nem oranın yüksekliği birçok sağlık sorunu açısından da tehlike arz ediyor.
HALK SAHİLLERE AKIN EDİYOR
Türkiye\'de yabancı turistin en çok rağbet gösterdiği merkez olan kentte, yine birçok ilden tatile gelen yerli turistlerle birlikte kent halkı sahillere akın ediyor. Deniz suyu sıcaklığının 29 derece kaydedildiği kentteki aqualand ve havuzlarda yine aynı şekilde vatandaşın yoğun talebiyle karşı karşıya. Verilere göre ise hava sıcaklığı pazar gününden itibaren yükselmeye devam edecek. Pazar günü için 34 derece olarak tahmin edilen hava sıcaklığı, pazartesi günü 37 dereceye kadar yükselecek. Sıcaklık hafta boyunca 35 derece civarında yaşanacak. Parçalı bulutlu hava nedeniyle güneşin görünmediği kentte nem oranı yüzde 80\'in üzerine çıktı.
\"TEHLİKELİ SICAKLIK\" UYARISI
Hafta boyunca Akseki, Gündoğmuş ve İbradı\'da 34-35 derece arasında değişecek ve İbradı\'da salı günü 36 derece görünecek. Alanya ve Gazipaşa\'da da 35 derece dolayında olacak. Alanya ise pazartesi günü 36 dereceyi görecek. Döşemealtı\'nda pazar günü 37 derece, pazartesi günü de 38 dereceye yükselecek sıcaklık 36-37 derece dolayında seyredecek. Merkez ilçeler Kepez ve Muratpaşa\'da ise bu yılın rekor sıcaklığı pazartesi günü 39 derece olarak yaşanacak. Sıcaklık bu ilçelerde hafta boyunca da 36-37 derecenin üzerinde seyredecek.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.