banner6

ALANYA BELEDİYESİ PARKLAR İÇİN DEV YATIRIM

banner18

banner94
ALANYA BELEDİYESİ PARKLAR İÇİN  DEV YATIRIM
01 Ekim 2015 Perşembe 16:26

p>Alanya Belediyesi,  yeni yapılacak parklar ve mevcut parklarda yapılacak iyileştirme çalışmaları için ihale ile 1 milyon 680 bin 150 TL’lik malzeme alımı yaptı. Başkan Yücel, “Şu an merkez ve mahallelerimizde 32 adet park çalışmamız var. Parkların genel maliyeti ise 5 milyon TL’yi geçiyor. Yeni yatırımlarımızla Alanya, daha yeşil, daha yaşanabilir bir kent olacak.” dedi.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni yapılan ve oyun grupları eskiyen parklar için oyun grupları, dış mekan spor aletleri, kauçuk alımı ihalesi yaptı. Bu kapsamda 39 adet oyun grubu, 200 adet dış mekan spor aleti, 57 adet salıncak, 52 adet tahterevalli, 170 adet zıpzıp, 16 adet tırmanma aleti, 500 m2 kauçuk ve çocuk oyun grubu yedek parçaları alındı.
MERKEZ VE MAHALLERİMİZE 32 PARK YAPIYORUZ
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Büyüyen Alanya’mızda yeni çocuk parkları ve parkların sayısını arttırmaktayız. Alanya merkez ve mahallelerinde yapımı devam eden ve projesi hazırlanan 32 adet parkımız var. Tek amacımız çocuklarımızın neşeyle oynayacağı ve halkımızın dinleneceği huzur bulacağı yeşil alanlar ve parklar yapmak. Park Bahçeler Müdürlüğümüz yeni parklar ve mevcut parkların iyileştirilmesi için 1 milyon 680 bin 150 TL’lik ihale yaptı. Bu sadece malzeme fiyatı. Toplamda ise merkez ve mahallelerimizde 5 milyonu geçecek park çalışmalarımız var. En kısa zamanda bu parkları oyun grupları, spor aletleri, oturma bankları gibi tüm yapılarıyla eksiksiz olarak tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.