banner6

Çağdaş Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi

banner18

Çağdaş Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
12 Aralık 2016 Pazartesi 12:48

p>Antalya’da interaktif hizmet veren tek kütüphane olma özelliğini taşıyan Büyükşehir Belediyesi Doğan Hızlan Kütüphanesi bünyesindeki Çağdaş Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi. 1 ay boyunca sanatsal faaliyetlere katılan 5-14 yaş arası öğrencilere sertifika sunuldu. 
\ \ Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin, öğrencileri sanatsal etkinliklerle buluşturmak üzere açtığı Çağdaş Sanat Atölyesi’ne katılan ilk grup öğrencilere sertifika verildi. Atölyenin ilk mezunları büyük mutluluk yaşadı. Öğrencilere sertifikalarının yanışına çeşitli hediyeler de sunuldu. Çağdaş Sanat Atölyesi’nde çok güzel zaman geçirdiklerini anlatan öğrenciler, yeteneklerini keşfetme imkanı yakaladıklarını kaydetti.
\ \ 5-14 yaş arası öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda sanat konusunda farkındalık yaratarak aktif katılımlarını hedefleyen programda; resim, origami, tasarım ve sanatın öyküsü gibi etkinlikler yer alıyor. 15 kişilik gruplar halinde ders gören öğrencilere bir ay süren faaliyetleri sonunda sertifika veriliyor. Ücretsiz gerçekleşen Çağdaş Sanat Atölyesi etkinliklerine talebin çok fazla olduğunu belirten Doğan Hızlan Kütüphanesi yetkilileri etkinliğin Mart ayına kadar süreceğini belirtti. Çağdaş Sanat Atölyesi etkinlikleri her Cumartesi 11.00-12.00 ve 13.00-14.00 saatlerinde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin yapmış oldukları eserler yılsonunda sergisinde beğeniye sunulacak.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.