Vicdan sahipli bir hırsızmış

banner18

banner94
Vicdan sahipli bir hırsızmış
22 Temmuz 2017 Cumartesi 18:49

p>Camiye gelen hırsız, şadırvana girerek abdest alma numarası yaptıktan sonra öyle bir şey çaldı ki duyanları hayrete düşürdü. Güvenlik kamerasına yakalanan hırsıza Camii imamı ise yaptığı konuşma adeta çekti. Camii imamı “Vicdan sahipli bir hırsızmış’’ dedi.

\ \ \ \

Bir camiye gelen hırsız, şadırvana girerek abdest alma numarası yaptıktan sonra namaz kılınmak için serilen hasırları çaldı. 5 tane hasır çalındığını söyleyen cami müezzini, “Vicdan sahipli bir hırsızmış, 1 tane hasır bırakmış ama cemaat namaz kılamadı\\\\\\\" dedi. Olay, 18 Temmuz Salı günü Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi 1498 sokaktaki Seyyid Halit Göyük Cami’de gerçekleşti. Sabah 08.10 sıralarında camiye arka kapıdan giren 40 yaşlarındaki bir adam, cami bahçesine girdikten sonra direk şadırvana yönlendi. Burada bir müddet abdest alma numarası yapan hırsız, daha sonra cami dışarısında namaz kılınması için hazır tutulan hasırlara yöneldi. 6 tane hasırdan 5 tanesi istifledikten sonra camii bahçesinin dışarısına atan hırsız, etrafı kolaçan ettikten sonra hasırları sırtlayarak olay yerinden uzaklaştı. Cuma namazında serecek hasır olmayınca fark ettiler

\ \ \ \

Polise haber verdi

\ \ \ \

Olaydan 3 gün sonra Cuma namazı için camiye gelen vatandaşların hasır talebi oldu. Cami Müezzini Mevlüt Yavuz, hasırların eksik olduğunu fark edince çalındığını anladı. Güvenlik kameralarını da inceleyen Yavuz, hırsızın hasırları götürdüğünü tespit ederek polise haber verdi. Yavuz’un ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. İncele yapan polis hırsızın yakalanması için çalışma başlattı.

\ \ \ \

Hırsızın vicdanlısı da varmış

\ \ \ \

Cami Müezzini Yavuz, “Önce şadırvana gelmiş, abdest alma numarası yapmış. Namaz kılınan hasırlardan 5 tanesini almış, 1 tanesini bırakmış. Heralde namaz kılarlar diye bir tanesini bırakmış. Vicdanlı hırsızmış ama diğer hasırlar olmayınca da cemaat namaz kılamadı” dedi.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.