banner6

Ülkücü'lerden Tuna’ya ziyaret

banner18

Alanya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Karaduman ve dernek üyeleri, ALTSO Başkan adayı Tuna’yı ziyaret etti.

Ülkücü'lerden Tuna’ya ziyaret
16 Eylül 2017 Cumartesi 11:11

Tuna, Alanya’ya değer kazandıracak projelerini Ülkücü İşçiler Derneği üyelerine anlattı. Alanya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Alper Karaduman ve dernek üyeleri, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan adayı Mustafa Tuna’yı, seçim bürosunda ziyaret etti. Alanya’nın genel sorunlarına çözüm bulmak için ortak olarak hareket edilmesi gerektiğinin belirtildiği ziyarette, ALTSO Başkan adayı Tuna, projelerini Ülkücü İşçiler Derneği üyelerine anlattı.

“Ara nitelikli eleman sıkıntısını gidereceğiz”

Alanya’da ara nitelikli eleman sıkıntısı yaşandığını belirten ALTSO Başkan adayı Tuna, “Sektörde yaşanan ara nitelikli eleman sıkıntısını gidermek için mesleki okullar açıp, kurslar düzenleyeceğiz. Özellikle sanayide yok olan çıraklık olgusunu mesleki kurslarla gidereceğiz.Alanya'da turizm sektörünün albenisi nedeniyle gençlerin sanayiyi tercih etmiyor. Çocuklarımızı ilköğretim sonrası meslek okullarını tercih etmeleri için teşvik edici iş garantili çalışmalar yapılacak” dedi.

Genç nüfusu avantaja çevireceğiz

Beceri edindirme kursları sayesinde ara nitelikli eleman sıkıntısının gideceğini belirten Tuna, “Alanya’da bulunan üniversitelerimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yapılacak çalışmalarla hem ara elaman sorununa çözüm bulacağız hem geçlerimizin meslek ve iş sahibi olmaları için çalışacağız. Genç nüfusun varlığını avantaja dönüştürmeliyiz. Bu fırsat bizi, daha çabuk karar vermemizi sağlıyor” ifadesini kullandı.

Günün anısına fotoğraf

Alanya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Karaduman ise Alanya’nın faydasına olacak projelere desteklerinin sonsuz olduğunu belirtti. Ziyaret sonunda ise ALTSO Başkan adayı Tuna, Alanya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Karaduman ve dernek üyeleriyle birlikte seçim bürosunda, günün anısına fotoğraf çektirdi.

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.