banner6

Türk'ün adını dünyaya duyurdu

banner18

Uluslararası Nükleer Hukuk Derneği (INLA) 23. Dönem kongresi bu yıl Abu Dhabi’de gerçekleşti. Türkiye’nin tanınmış avukatlarından Av. Abide Gülel Birsen tekrar yönetim kurulu üyesi seçilerek yönetim kurulunda ilk Türk oldu.

Türk'ün adını dünyaya duyurdu
08 Kasım 2018 Perşembe 16:04

Bu yıl Abu Dhabi’de gerçekleşen Uluslararası Nükleer Hukuk Derneği (INLA) 23. Dönem kongresinde Antalya’nın başarılı ve Türkiye’nin tanınmış avukatlarından Abide Gülel Birsen yönetim kurulu üyesi seçilerek büyük bir başarı elde etti.

Bilindiği üzere Nükleer Hukuk Birliği 1970 yılında Brüksel’de kuruldu. İlk Türk olma özelliği taşıyan Abide Gülel Birsen İskoçya’da enerji masterini tamamladı. 2009 yılından beri Nükleer Hukuk Birliği üyesi daha önce 22. dönemde ilk kez üyeliğe seçilen Gülel, hem tek Türk hem de en genç yönetim kurulu üyesi olma unvanını kazandı. 700’e yakın Nükleer Hukukçudan oluşan Nükleer Hukuk Birliği’nin yönetim kurulu 18 kişiden oluşuyor. Nükleer Hukuk Birliği içerisinde ilk Türk olma özelliğini taşıyan avukat Abide Gülel Birsen “Nükleer Hukuk Birliği içerisinde 7 tane çalışma grubu var. Dünyadaki tüm nükleer hukuk gelişmeleri üzerine çalışan bu gruplar ile birlikte aktif olarak toplantılara katılıyoruz. Üyelerimiz arasında Uluslararası Atom Enerji Ajansı ve OECD’ye bağlı Nükleer Enerji Ajansı’nın temsilcileri de bulunuyor. Buradaki en genç yönetim kurulu üyesi olmakla beraber, üyeler arasında ki tek Türk’üm” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.