banner6

'Turist sayısı 5 milyonu aşacak'

banner18

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Moskova’da görüştü. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

banner94
'Turist sayısı 5 milyonu aşacak'
25 Ağustos 2018 Cumartesi 10:05

İdlib’de 3 milyondan fazla sivil yaşadığını ve siviller ile teröristlerin ayırt edilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu”Bizim için terör örgütlerinin hepsi aynıdır. Hepsiyle de mücadele etmek gerekiyor” şeklinde konuştu.

Pasaport ve Vize serbestliği hakkında konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Rus turist sayısının bu sene 5 milyonu aşacağını belirtti. Hususi pasaport ve vize serbestîsi hakkında çalışmalar yapıldığını söyleyip yakın zamanda vizelerin kalkacağı müjdesini verdi.

Rusya ve Türkiye ilişkilerini en üst düzeye çıkarmak için yoğun çalışmalar yapıldığını belirten Çavuşoğlu “Rusya bizim için stratejik bir ortaktır. Önümüzdeki süreç için de somut projeler ortaya koyuyoruz. Halklar arasındaki temaslar ve kültürel ilişkiler önemli. Ticaretimizin artması da ilişkilerimizin geldiği noktanın bir göstergesidir. Bu sene 6 milyon civarında Rus dostumuzu Türkiye'de ağırlamaktan mutlu olacağız” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.