Erdoğan erteleme yetkisi mi aldı? Elektrik faturaları 1 yıl ertelenecek mi ?

banner18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'ten faturaları erteleme yetkisi aldığı iddia edildi. Sosyal medyada bir takım yorumlar yapılırken herkes elektrik faturalarına erteleme gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı.

banner94
Erdoğan erteleme yetkisi mi aldı? Elektrik faturaları 1 yıl ertelenecek mi ?
26 Mart 2020 Perşembe 11:22

Koronavirüs salgını nedeniyle elektrik, su ve doğalgaz faturalarının ertelenip ertelemeyeceğiyle ilgili sosyal medyada bir takım yorumlar yapılırken, flaş bir haber gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'ten faturaları 1 yıl erteleme yetkisi aldığı öne sürüldü.

Fox TV'den İsmail Küçükkaya, sabah bülteninde canlı yayın sırasında faturalarla ilgili olarak flaş bir açıklama yaptı. İsmail Küçükkaya canlı yayın sırasında "Kaynaklarımız şunu söylüyor, gereklilik görülürse koronavirüs zamanında sayın Cumhurbaşkanımız 'Fatura erteleme' yetkisini kullanabilir diyorlar. Bugün itibariyle bu yetki Cumhurbaşkanı'na geçti. Gerekirse, 'Vatandaşım, esnafım zor durumda su, elektrik, doğalgaz faturalarını 1 ay, 3 ay, 1 yıl erteliyorum' diyebilir." ifadelerini kullandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.