banner6

‘Antalya’da 25 bini geçen bir sayı var elimizde’

banner18

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürlüğü bünyesinde 124 işçi kadro başvurusunda bulundu.

‘Antalya’da 25 bini geçen bir sayı var elimizde’
08 Ocak 2018 Pazartesi 17:10

SGK Antalya İl Müdürlüğü bünyesinde farklı meslek gruplarında taşeron olarak çalışan 124 işçi düzenlenen törenle kadroya başvuru yaptı. Törene, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ve SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz katıldı.

DENİZ: “BUGÜN İŞÇİLERİN HAYALİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜNDÜR”

SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “Güvenlik ve temizlik işlerini bugüne kadar sizler aralıklarla farklı firmalarla yürüttünüz. Ancak artık hükümetimizin açıkladığı 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile bu süreç sona eriyor ve artık işverenlerin uhdesinde değil doğrudan kurumumuzun uhdesinde daimi olarak çalışacağınız bir günün içerisinde olduğunuzu sizlere müjdelemek istiyorum. Değerli çalışanlarımız bugün sizin gününüz. Bugün umduğunuz ancak temenninin ötesine geçemeyeceğini düşündüğünüz bir hayalin gerçekleştiği gündür’’ diye konuştu.

“ARTIK İŞTEN ATILMA KORKUSU YAŞAMAYACAKSINIZ”

İşçilerin artık işten atılma korkusunun biteceğini belirten Deniz, “Artık farklı farklı şirketlerde acaba beni işten atarlar mı korkusu içerisinde değil doğrudan müdürlüğümüz bünyesinde sürekli ve kadrolu işçi olarak çalışacağınız güzel bir gün. 696 sayılı KHK ile getirilen bu düzenlemeyle birlikte sizler artık mesleğinizi daimi olarak yapmanın gururunu yaşayacaksınız” dedi.

ENÇ: “YILLARCA BEKLENİLEN ŞEY GERÇEK OLDU”

İşçilerin önceden sürekli bir tereddüt halinde işlerini yaptıklarını söyleyen Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ise, “Yıllarca beklediğiniz her seçimde acaba şimdi mi, acaba olacak mı şeklinde düşündüğünüz, bizlere de zaman zaman yakaladığınızda hem sosyal medya üzerinden hem de farklı kanallarla kadro gelecek mi serzenişleriniz hamdolsun artık 24 Aralık 2017 tarihi ile son bulmuş oldu.”

“1 MİLYON 20 BİN KİŞİYE KADRO BÜYÜK RAKAM”

1 milyon 20 bin kişiye kadro imkanı sağlandığını Gökcen Özdoğan Enç, “Konu çok gündemdeydi ama artık gündemimizde taşeron diye bir mesele kalmadı. Bu yüzden umarım Türkiye’nin gündemine emekçilerle ilgili bu şekilde bir sıkıntı gelmez. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yaklaşık merkez bütçeli kamu kurum ve kuruluşlarına çalışan 450 bin kişi, belediyelerimizde çalışan 450 bin kişi başta olmak üzere toplamda 1 milyon 20 bin kişiye kadro geçiş imkanı tanımış olduk. Bu çok önemli bir rakam arkadaşlar. Bu da şunu gösteriyor Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir yapıya sahip ki 1 milyon 20 bin kişiye kadro imkanı tanıyabildik’’ şeklinde konuştu.

“ANTALYA’DA 25 BİN KİŞİYE KADRO”

Enç, “Antalya özeline bakacak olursak 25 bini geçen bir sayı var elimizde. Bu sayı da ciddi bir sayı daha da zannediyorum ham rakamlar bunlar. Bu rakamlar artabilir’’ dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.