Antalya İl Jandarma görev değişimi

banner18

banner94
Antalya İl Jandarma görev değişimi
22 Temmuz 2017 Cumartesi 14:58

p>Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarına göre Antalya il Jandarma Komutanlığına, Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Denizli il Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız atandı. Jandarma Genel Komutanlığı atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarına göre, Kararnameyle 3 general ve 14 albay, bir üst rütbeye terfi ettirildi.

\ \ \ \

Kararname ile 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Antalya il Jandarma komutanlığına getirilen ve 2011 yılında \\\\\\\'Balyoz davası\\\\\\\' olarak bilinen davada toplam 3 yıl 5 ay 15 gün tutuklu yargılandıktan sonra beraat eden 18 Temmuz 2016 tarihinde göreve başlayan Kıdemli Albay Yusuf Kelleli\\\\\\\'nin yerine Tuğgeneralliğe terfi eden Denizli il Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız atandı. Kıdemli Albay Yusuf Kelleli de Jandarma Genel Komutanlığı emrine atandı. Denizli il Jandarma Komutanlığı’na ise Osmaniye İl Jandarma Komutanı Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Metin Düz getirildi.
\ \
\ \ Darbe girişimi sonrası atanmıştı
\ \ 15 Temmuz\\\\\\\'daki darbe girişimi soruşturması kapsamında Antalya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Yurdagül\\\\\\\'ün yerine Kaş ilçesinde teğmen olarak görev yapan Kıdemli Albay Yusuf Kelleli atanmış 18 Temmuz 2016 tarihinde görevine başlamıştı. Öte yandan, Kıdemli Albay Kelleli, 2011 yılında \\\\\\\'Balyoz davası\\\\\\\' olarak bilinen davada toplam 3 yıl 5 ay 15 gün tutuklu yargılandıktan sonra beraat etmiş, Ankara 5\\\\\\\'inci Ağır Ceza Mahkemesi\\\\\\\'nde açtığı maddi ve manevi tazminat davasında toplam 1 milyon 55 bin lira tazminat kazanmıştı.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.