banner6

Kızılgüneyde elektrik direkleri yenileniyor

banner18

Gazipaşa'nın Kızılgüney mahallesinde 1980 yılında dikilen ve deforme olmuş demir ve ağaç elektrik  direkleri yenileniyor.

banner94
Kızılgüneyde elektrik direkleri yenileniyor
06 Kasım 2019 Çarşamba 09:57

HABER - Hasan KAYA

Birkaç yıl önce Ulunan mevkiinde elektrik direkleri yenilenen Gazipaşa'nın Kızılgüney  mahallesinde  şimdide merkez ve sağır mevkiinde direkler yenileniyor. Kızılgüney yol kavşağı ve merkez arasında yüksek gerilim direkleri yenilenirken sağır mevkiinde ise alçak gerilim hatları yenileniyor.

Kızılgüney Mahallesinde 1980 yılında elektrik  verildiğini ve mahallede hane sayısı arttığı için yıldır enerjinin düşük olduğunu belirten vatandaşlar zaman zaman enerji düşüklüğü nedeniyle mahallede vatandaşların eşyalarının yanarak zarar gördüğünü ve yapılan bu çalışmalar tamamlandıktan sonra  mahallenin enerji sonunun tamamen ortadan kalkacağını söylediler. Elektrik ihalesini alan firmanın sağır mevkiinde beton direk dikme çalışmalarına devam ettiğini ve  bir yandan da  elektrik tellerinin geçeceği yerlerdeki çam ağaçlarını kestiğini ifade ederek mahalledeki enerji çalışmaları konusunda desteği geçen  herkese teşekkür ettiler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.