banner6

TÜM PARTİLERE ORTAK GÖREV

banner18

banner94
TÜM PARTİLERE ORTAK GÖREV
01 Ekim 2015 Perşembe 16:32

p>Cumhurbaşkanı Erdoğan \"Terörle mücadele Cumhurbaşkanıyla, hükümetle, devletin ilgili kurumlarıyla birlikte Meclis’te temsil edilen siyasi partilerimizin tamamının ortak görevidir\" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25. Dönem 2. Yasama Yılı\'nın başlaması dolayısıyla TBMM Genel Kurulu\'nda açılış konuşması yaptı.
Erdoğan \"1 Kasım’da millet iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansıması, parlamento içindeki ve dışındaki tüm siyasi partiler için bir namus ve şeref meselesidir. Terörün çirkin yüzünün sandıkları tehdit etmesini engellemek için tüm siyasi partilerin insani ve vicdani bir tavır sergileyeceklerini, kolaylaştırıcı bir yaklaşım içinde olacaklarını umuyorum\" dedi.

Türkiye\'nin 4 yıldır 2 milyonu aşkın Suriyeli ve Iraklı kardeşine sahip çıktığını belirten Erdoğan, \"Türkiye komşuluk görevini yapmanın ötesinde tüm insanlığın onurunu kurtarmıştır. Milletimiz, büyük bir özveriyle davranarak, uluslararası topluma insanlık dersi vermiştir\" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: \"Tüm siyasi hayatım boyunca olduğu gibi bugün de hiçbir şahsi çıkarın, rütbenin, payenin peşinde değilim. Milletim beni dünyada rütbelerin en büyüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamına layık gördü. Ben büyük Türkiye, yeni Türkiye, güçlü Türkiye, 78 milyonun bir, beraber ve kardeş olduğu bir Türkiye mücadelesi veriyorum\" ifadelerini kullandı.
\'Kürt ayrı terörist ayrı\'
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

\"Buradan Kürt kardeşlerime özellikle seslenmek isterim: Bizleri birbirimizden koparma çabası, birbirimize düşman etme oyunu, aslında her ikimizi de hedef alıyor. Bunun için diyorum ki Kürt ayrıdır, terörist ayrıdır. Kürt kardeşimin inancı, değerleri, ahlakı, onuru böyle bir örgütle yol yürümeye zaten uygun değildir. Mücadelemiz bir etnik kökenle değil, terörledir, terör örgütüyledir, teröristledir. Terörden en büyük zararı gören de yine Kürt kardeşlerimizdir.\"
\"Terörle mücadelenin Cumhurbaşkanıyla, hükümetle, devletin ilgili kurumlarıyla birlikte Meclis’te temsil edilen siyasi partilerin tamamının ortak görevi olduğunu vurgulayan Erdoğan, \"Bunun için tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak terör karşısında birlik, beraberlik, dayanışma, işbirliği içinde olmalıyız. Bu safta en küçük zafiyete izin vermemeliyiz. Yerli ve milli duruşa en çok ihtiyacımızın olduğu konu, işte bu meseledir\" şeklinde konuştu.
\'Bu mücadele sürecek\'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, \"Bu örgüt ülkemiz ve milletimiz için tehdit olmaktan çıkartılana, silahlar gömülüp üzerine beton dökülene kadar, bu mücadele sürecektir. Kimi siyasiler, kimi medya kuruluşları, kimi hain ve harici odaklar terör örgütünü desteklese de Türkiye, istiklal ve istikbal mücadelesinden kesinlikle taviz vermeyecektir\" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.