banner6

KRUVAZİYER TURİZMİNDE İPTAL

banner18

KRUVAZİYER TURİZMİNDE İPTAL
02 Şubat 2016 Salı 12:56

p>Alman kruvaziyer şirketi Aida Cruises'un 2016 Türkiye turlarını tamamen iptal ettiği belirtildi. Alman Aida Cruises, Sultanahmet'te 11 Alman turistin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının ardından 2016 Türkiye programını tamemen iptal etti. 
Hürriyet'te yer alan habere göre Aida Cruises, Türkiye’yi bu yıl için rotasından çıkardı. Şirket, 2016 yılında Türkiye limanlarına yolcu taşımayacak. Turizm şirketi Türkiye yerine başka ülke limanlarını eklemeyi planlıyor.
Merkezi Rosock’ta bulunan şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye turlarının iptal edilmesine gerekçe olarak Sultanahmet saldırısı gösterildi. Yolcuların, saldırıdan sonra Türkiye’ye gitmek istemediğini belirten şirket açıklamasında “Çok sayıda yolcu Türkiye yerine başka limanlara gitmek istediğini bize bildirdi” denildi.
Aida Cruises sadece Almanya’dan değil, Avusturya ve İsviçre’den de turistleri Türkiye’ye taşıyor. Şirket, mavi turlarından çıkardıkları Türkiye limanları yerine şimdilik hangi limanları alacaklarına karar vermediklerini de belirtti. Şirkete ait intenret sayfasında da Türkiye’ye ait şehirlerin çıkarıldığı dikkat çekti.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.