banner6

GAZİPAŞADA EMLAK FİYATLARI ARTTI

banner18

GAZİPAŞADA EMLAK FİYATLARI ARTTI
05 Ağustos 2015 Çarşamba 09:23

p>Gazipaşa Havalimanı\'nın gelişmesi ile bölgedeki birçok konut ve arsaya olan talep fiyatları da ikiye katlandı. Gazipaşa Havalimanı\'nın gelişmesi bölgedeki gayrimenkullerin değerini arttırdı. Ulaşım ağının en önemli faktörü olan havayolu sektörüyle büyük yükselişe gecen Gazipaşa, yatırımcıların hedefi haline geldi.
İNŞAAT YATIRIMLARI HIZ KAZANDI
Bireysel ve firmalar tarafından Gazipaşa\'daki birçok konut ve arsaya olan talep fıyatları da ikiye katladı. İlçedeki konut satışlarının oranı artarken, diğer taraftan ilçenin birçok noktasında inşaat yatırımlan hız kazandı. 5 yıl içinde ilçede birçok noktaya yeni binalar dikildi.
BÜYÜK ARTIŞ
İlçe merkezi ve Denizyolu çevresinde yer alan arsa satışlarına talep artarken, fiyatlarda da gözle görülür bir yükseliş oldu. Gazipaşa\'da bundan 5 yıl önce konutlar 50 bin lira iken, şu an aynı konut 150 bin liraya satılıyor. 5 yıl önce metrekare başına 500-600 lira istenen arsalar için bugün bin 500-2 bin lira civarında fiyat talep ediliyor.
SAHİL BÖLGESİ DEĞERLENDİ
Gazipaşa Havalimanı\'nın faaliyete geçmesiyle, özellikle, merkez ve Denizyolu\'nda arsa ve daire fiyatlan yükselişe geçti. En ilginç istatistik ise havalimanına yakın olan bölgelerin satışlannda artış olmaması oldu.
KAHYALAR BÖLGESİ
Havalimanının bulunduğu Kâhyalar bölgesindeki satışlarda hareketlilik yaşanmadığı öğrenildi. Havalimanı çevresinde bulunan tarla vasfındaki parseller 60-70 bin liradan satılırken, Denizyolu\'nda 400-500 metrekare parseller 250 bin liradan satılıyor. Merkezde ise 400 metrekare bir parsel 150 bin lira değerinde bulunuyor.
250 BİN LİRADAN SATILIYOR
Denizyolu\'nda 2. el bir daire 120-130 bin liradan satılırken, sıfır bir daire ise 250 bin liradan satılıyor. Denizyolu\'nda bir dönüm 2. parsel arsanın metrekaresi 600 lira iken, 1. parselde metrekaresi ise bin 300 lira. Koru Mahallesi\'nde ise deniz manzaralı bir konuta 200-400 bin liradan sahip olunabiliyor. Öte yandan Macar, Çobanlar, Beyrebucak gibi bölgelerde muz serası için tanm arazilerine yoğun talep olduğu öğrenilirken, arazinin dönümü 60-100 bin lira arasında d

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.