banner6

Esnafın ve vatandaşın sanayiye ulaşımı kolaylaşacak

banner18

Esnafın ve vatandaşın sanayiye ulaşımı kolaylaşacak
09 Mart 2017 Perşembe 11:37

p>Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapımına destek verdiği Varsak Küçük Sanayi Sitesi’nin bağlantı yolu talebini karşılıyor. Varsak Altıayak Mahallesi’nde 32 milyon 711 bin TL bütçe ile yapılan ve 93 işyerinin bulunduğu Varsak Küçük Sanayi Sitesi, 60 metre genişliğindeki yeni bir yolla şehir merkezine bağlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Şahinbey Caddesi’nden sanayi sitesine ulaşımı sağlayan Hz. Ebubekir ve Ayanoğlu Caddelerinde yol genişletme çalışması başlattı. Hz. Ebubekir Caddesi’nin genişliği 5 metreden 25 metreye, Ayanoğlu Caddesi’nin genişliği ise 7 metreden 60 metreye çıkarılıyor.

\ \ \ \

Başkan Hakan Tütüncü de büyük oranda tamamlanan yol genişletme çalışmasını yerinde inceledi. Tütüncü, bulvar büyüklüğündeki yeni yolla ilgili Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’dan ve Fen İşleri Müdürü Ali Aslan’dan bilgi aldı.

\ \ \ \

Esnafın ve vatandaşın sanayiye ulaşımı kolaylaşacak

\ \ \ \

Tütüncü, Varsak’a, bulvar büyüklüğünde nitelikli ve özel bir yol daha kazandırdıklarını söyledi. Yeni bulvarın, Varsak Küçük Sanayi Sitesi’nin bağlantı yolu olacağına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, “Sanayi sitesinin bağlantı yolunu genişleterek daha güzel bir yol haline getiriyoruz. Böylece dükkânlarına ulaşımlarını kolaylaştırarak, esnaflarımıza katkı sağlamış olacağız. Bu yol vasıtasıyla sanayi sitemizi, şehre bağlayarak sanayiden hizmet olacak olan vatandaşlarımızın hayatını da kolaylaştıracağız” dedi.

\ \ \ \

Tütüncü, yapılmasının önünü açtıkları Varsak Sanayi Sitesi’nin, ulaşım sorununu da çözdüklerini belirterek, “Ciddi bir yol çalışması yapılıyor. İş makineleriyle taşlık tepeler ortadan kaldırılıyor. Asfaltla birlikte de bu yol güzel hale gelecek. Eskiden Varsak’ın sanayi siteleri yoktu. Merdiven altlarında üretim yapılırdı. Şimdi Varsak, modern bir sanayi sitesine kavuştu. Belediyemiz bu konuda ön açıcı oldu. Bütün bunlarla birlikte de şimdi sanayi sitemizin alt yapısını tamamlıyor ve ulaşımını kolaylaştırıyoruz.”

\ \ \ \

Varsak’ta bulvar gibi yollar açıldı

\ \ \ \

Başkan Tütüncü, “Hem yol ve hem de sanayi sitesi 8 yıl önce devraldığımız Varsak’ın, Kepez’in nereden nereye geldiğinin bugün bir resmidir” dedi.

\ \ \ \

Fen İşleri Müdürlüğü, Varsak Sanayi Sitesi’nin yeni açtığı bağlantı yolunun asfaltını bu yaz döneminde yapacak. Kepez Belediyesi, Varsak bölgesinde Hamza Taş Bulvarı, Kirişçiler Yolu, Osman Gazi Caddesi gibi bulvar büyüklüğünde yollar açmıştı.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.