banner6

Emekli için çifte zam! Tabloya bak maaşını öğren

banner18

Emekliler için kazanç kapısı kapanmıyor. Milyonlarca emekli Ocak zammı için heyecanla bekliyor. 2 milyon memur emeklisi için Ocak ayında çifte zam göründü. Ekonomistlerin tahminine göre yüzde 4 zamma ilaveten yüzde 3.52 enflasyon farkı söz konusu olabilecek. Peki zam ile birlikte en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte zamlı yeni emekli maaşları hakkında tüm detaylar!

Emekli için çifte zam! Tabloya bak maaşını öğren
20 Eylül 2019 Cuma 15:02

Haber - Burak ÖZTUNÇ

Ocak'ta tüm emekliler için zam yapılacak. Memur emeklileri için zam oranı hakem kurulu kararına göre yüzde 4 olurken, enflasyon farkı ile ikinci bir artış ihtimali de var.

Eğer 2019'un ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 5'i aşarsa fark söz konusu olacak. Gerek Merkez Bankası'nın gerekse ekonomistlerin tahminleri de emekliler için enflasyon farkı çıkabileceğini gösteriyor.

EN AZ 190 TL ARTIŞ

Merkez Bankası'nın beklenti anketine göre, yılın 2. yarısında enflasyon yüzde 8.52 çıkabilecek. Bu durumda memur emeklileri yüzde 3.52 fark alacak.

Maaşlar en az 189,72 lira artacak. En düşük maaş 2 bin 712 lira olacak. Memurlar ve memur emeklileri Ocak'ta hem toplu sözleşme zammı hem de enflasyon farkı alabilecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.