banner6

Elektrik kesme bağlama ve abonelik ücretlerine zam geldi

banner18

EPDK, elektrik kesme ve bağlama bedelleri ile güvence bedeli ve sayaç kontrol bedeli ücretlerine zam yaptı.

banner94
Elektrik kesme bağlama ve abonelik ücretlerine zam geldi
05 Ağustos 2019 Pazartesi 14:36

EPDK, elektrik kesme ve bağlama bedelleri ile güvence bedeli ve sayaç kontrol bedeli ücretlerine zam yaptı. Konutlar için kesme/bağlama ücreti 26.8 liradan 33.8 liraya, güvence bedeli de kilovat başına 67.3 liradan 84.8 liraya çıkarıldı.

Elektrik kesme ve bağlama ücretleri, elektrik güvence bedelleri, sayaç kontrol bedelleri, ve sayaç okuma bedellerine zam yapıldı. Fiyatlara, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), her yıl Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ilan edilen Tüketici Fiyatları Genel Endeksi değerleri dikkate alınarak zam yapıldı. i. EPDK'nin konuya ilişkin kararları, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İşte eski ve zamlı ücretler...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), elektrikte kesme bağlama ve güvence bedelleri, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ilan edilen Tüketici Fiyatları Genel Endeksi değerleri dikkate alınarak güncellendi.

İŞTE ZAMLI FİYAT...

Buna göre, elektrikte güvence birim bedellerinin sanayi ve ticarethane abone grupları için kilovatsaat başına 84.8 lira, mesken için 29.8 lira, şehit aileleri ve muharip gazi abone grupları için 14.9 lira, tarımsal sulama, aydınlatma ve diğer abone grupları için ise 40.2 lira olmasına karar verildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.