Ekonomi HABERLERİ
Matbaacılardan E-Fatura tepkisi
31 Ekim 2019, 13:48 0
Matbaacılardan E-Fatura tepkisi
Alanya Matbaacılar Derneği ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) 9. Komite Başkanı Musa Yaman yeni Vergi Usul Kanunu ile Matbaacılık sektörünün çok büyük yara alacağını belirtti.
Faiz indirimi otomotiv sektörüne yaradı
30 Ekim 2019, 11:18 0
Faiz indirimi otomotiv sektörüne yaradı
3 kamu bankasından otomotiv sektörü için kredi faizinin yüzde 0.49-0,69 oranına çekilmesini değerlendiren Hyundai Cangarlar Otomotiv Genel Müdürü Hakan İbaç, sektör tarafından memnuniyetle karşılanan faiz indiriminin, Antalya’da da müşterileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
Alanya’da dünya ekonomisi konuşuldu
25 Ekim 2019, 10:03 0
Alanya’da dünya ekonomisi konuşuldu
Alanya’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Ekonomik Araştırmalar Konferansı ünlü ekonomistlerin katılımıyla başladı.
YÖREX'de hedef 500 bin ziyaretçi
22 Ekim 2019, 12:43 0
YÖREX'de hedef 500 bin ziyaretçi
Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 23 Ekim Çarşamba günü 10’uncu kez kapılarını açıyor. 27 Ekim Pazar gününe kadar ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Fuar’da 5 gün boyunca yöresel ürün şöleni yaşanacak. Bu yıl fuara ilk kez 81 il katılacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de yöresel ürünleriyle fuarda yerini alacak. YÖREX’in açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yapacak.
ATSO Başkanı Çetin’den enflasyon açıklaması
03 Ekim 2019, 16:09 0
ATSO Başkanı Çetin’den enflasyon açıklaması
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Enstitüsü tarafından açıklanan Eylül Ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyonun tek haneye inmesinin beklentileri olumlu etkilemesinden memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Çetin, ekonominin halen yüksek büyüme-düşük enflasyon dönemine girecek yapısal durumda olmadığını belirterek Merkez Bankasının önden yüklemeli faiz indirim kararlarında ihtiyatlı olması gerektiğini kaydetti.
"Konserve kapağı domatesle aynı fiyat"
25 Eylül 2019, 14:06 0
"Konserve kapağı domatesle aynı fiyat"
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Eylül ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkan Vekili Abdullah İnan başkanlığında Borsa Toplantı Salonu’nda yapıldı. Yönetimin bir aylık çalışmasıyla ilgili üyelerin bilgilendirildiği Meclis’te ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, tarım, ekonomi ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Çetin: "Etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz"
24 Eylül 2019, 16:44 0
Başkan Çetin: "Etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz"
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, "Thomas Cook şirketinin iflas açıklaması uluslararası çapta önemli bir olaydır. Sezon sonuna yaklaşılması nedeniyle sektörümüze etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz. Kültür ve Turizm Bakanımız olaya hemen müdahale etmiş ve sektöre destek olunacağını açıklamıştır. Bu olaydan yaşanacak kayıpların tazmin edileceğini ümit ediyoruz" dedi.
"Zam memur vicdanından geçemedi"
22 Eylül 2019, 13:15 0
"Zam memur vicdanından geçemedi"
Memur Sen Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, memura iki yıl için verilecek yüzde 14 zammın hakem kurulundan geçmesine karşın milyonlarca memurun vicdanından geçemediğini iddia etti.
Merkez Bankası kritik veriyi açıkladı
20 Eylül 2019, 16:37 0
Merkez Bankası kritik veriyi açıkladı
Türkiye’nin yurt dışı varlıkları ile yurt dışına olan yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan, net uluslararası yatırım pozisyonu (UYP) açığı, 2018 yıl sonundaki 373.6 milyar dolar düzeyinden Temmuz sonunda 351.5 milyar dolara geriledi.
Emekli için çifte zam! Tabloya bak maaşını öğren
20 Eylül 2019, 15:02 0
Emekli için çifte zam! Tabloya bak maaşını öğren
Emekliler için kazanç kapısı kapanmıyor. Milyonlarca emekli Ocak zammı için heyecanla bekliyor. 2 milyon memur emeklisi için Ocak ayında çifte zam göründü. Ekonomistlerin tahminine göre yüzde 4 zamma ilaveten yüzde 3.52 enflasyon farkı söz konusu olabilecek. Peki zam ile birlikte en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte zamlı yeni emekli maaşları hakkında tüm detaylar!