banner6

Yine Bahçeşehir klasiği

banner18

Bahçeşehir Koleji Alanya Kampüsü Sınıf ve Branş Öğretmenleri hizmet içi eğitim seminerlerine katılarak Öğretmen Eğitim programlarını başarıyla tamamladı.

Yine Bahçeşehir klasiği
13 Eylül 2017 Çarşamba 13:28

Bahçeşehir Koleji Alanya Kampüsü Sınıf ve Branş Öğretmenleri hizmet içi eğitim seminerlerine katılarak Öğretmen Eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Okulların tatile girmesinin ardından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına başlayan Bahçeşehir Koleji Alanya öğretmen ve idarecileri hizmet içi eğitim seminerlerini Bahçeşehir Kolejlerinin yurt içindeki yerleşkelerinde tamamladı. Böylece yerinde ve konusunda uzman kişiler tarafından verilen eğitimin farkını yaşayan akademik personel yeni öğretim yılına hazır bir şekilde Bahçeşehir Koleji Alanya’da öğrencilerini beklemeye başladı.

Etkin bir şekilde dâhil etmiştir

Alanya’da tek olan ve her platformda farkını ortaya koyan Bahçeşehir Koleji Alanya, öğretmenlerine verdiği seminerlerde; yabancı dil, bilişim teknolojileri, kişiye özgü öğrenme modelleri ve soru yazımı alanlarında destek eğitimi verip seminerler sırasında çeşitli etkinlikler yaparak öğretmenlerini eğitim ortamına etkin bir şekilde dâhil etmiştir. Bahçeşehir Koleji Alanya öğretmenleri, örnek oyunlarla hem eğlenip hem de öğrenerek grup ve bireysel çalışmalarla etkinliğe ortak olmuş ve öğrenciler için daha da verimli olmanın yollarını, karşılaşılan sorunları, yapılacak sosyal faaliyetleri ve bundan sonraki süreçte izlenecek yolları tartışarak birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmuştur.

Eğitimin yıldızı ve öncüsü

Seminerlere ilişkin bir değerlendirme yapan, Bahçeşehir Koleji Alanya Kurucusu Burcu Haboğlu Baba” Bahçeşehir Koleji Alanya Kampüsü Alanya’da verilen eğitimin yıldızı ve öncüsü… Nitekim hayata geçirdiği uygulamaları da bu durumun somut bir göstergesi. İdari birim toplantıları, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler semineri, sınıf öğretmenleri ve zümre başkanları semineri, branş öğretmenleri seminerleri, soru hazırlama semineri, drama ve yaratıcı yazarlık eğitimi, 1. sınıf öğretmenlerine dönük verilen Mathazone eğitimi, soru yazımı, STEM ve iletişim eğitimleri, KÖM eğitimi gibi pek çok eğitim ve seminere katılan öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin hazırlıklarını tamamladı.”diyerek öğretmen eğitimlerinin amacına ulaştığını ifade etti.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.