banner6

Öğrenciler Hollanda yolcusu

banner18

Demre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, AB programı kapsamında Hollanda'da eğitim görecek.

Öğrenciler Hollanda yolcusu
09 Kasım 2018 Cuma 11:18

Demre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ar-ge biriminde görevli öğretmen Hakan İlgar'nın hazırladığı 'Bireylerin Öğrenme Hareketliği- Montessori Yöntemiyle Çocuk Bakımı' projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Programları Merkezi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulundu. Proje 21 bin 176 Euro destek kazandı. Proje kapsamında Demre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nden 10 öğrenci ve iki öğretmen Hollanda'nın Smaragd şehrindeki Montessorischool Heerhuguwaard'da, iki grup halinde ikişer hafta eğitim görecek.

Proje kapsamında bu ay öğretmen Burcu Kocaman ile öğrenciler Seda Üyük, Seda Öncül, Ayşenur Şahin, Ayşe Ekinci ve Tuğba Akgün aralık ayında ise öğretmen Gülbahar Yavaş ile öğrenciler Gülsüm Çoban, Ebru Levent, Gizem Sarıca, Gizem Doğan ve Çiğdem Görgülü Hollanda'da ikişer hafta eğitim görecek.

Projeyi hazırlayan Hakan İlga, Demre İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun'u ziyaret ederek, bilgi verdi. Projenin çok önemli olduğunu belirten Coşkun, "Öğrencilerimize büyük katkı sağlayacak bir proje. Hollanda'da geçireceğiniz ikişer haftayı çok iyi değerlendirin" dedi.

Okul Müdürü Mehmet Serkan Sevgili de "Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunarak kabul edilen projemiz, çok farklı. Tamamıyla bir eğitim projesi. Öğrencilerimiz çağdaş anlamda çocuk eğitimini öğrenecekler. Yeni bilgi ve beceriler kazanacaklar. Öğretmenleriyle yabancı dil bilgilerini ve konuşmalarını geliştirecekler. Farklı bir ülkeyi ve kültürü tanıyacaklar" diye konuştu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.