banner6

İlkokul öğrencilerine ambulans tanıtıldı

banner18

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde “Yaşama yol ver” projesi kapsamında ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerine 112 Acil hizmetleri ve ambulans tanıtıldı.

İlkokul öğrencilerine ambulans tanıtıldı
17 Ocak 2018 Çarşamba 12:36

Korkuteli ilçesi’nde “Yaşama yol verprojesi kapsamında ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerine 112 Acil Hizmetleri ve ambulans tanıtıldı. Etkinlik kapsamında tam donanımlı bir ambulansta 112 Acil servis ekibi öğrencilere acil bir durumla karşılaşıldığında yapılması gerekenleri ve nasıl ambulans çağıracaklarını anlattı.

Minik öğrenciler, anlatılanları büyük bir dikkatle dinledikten sonra tam donanımlı ambulansın içini incelediler. 112 Acil Servis ekibi, çocuklarla tek tek ilgilenerek ambulansın içinde bulunan ekipmanları ve ne işe yaradığını gösterdi.

Osman Önal İlkokulu Müdürü Hasan Karatopak, “Yaşama yol ver” projesi kapsamında, Sağlıkla ilgili etkinlikler sayesinde çocukların çok önemli bilgilere sahip olduğunu belirterek, “112 Acil Ambulans ekibi, ambulanslarıyla birlikte okulumuza ziyarette bulundular. Görevli arkadaşlar çocuklarımıza bilgiler verdi. Hayatlarında ilk defa ambulansı yakından inceleyen öğrencilerimiz, acil durumda ne yapmaları gerektiğini ve Acil Servisi aramayı öğrendi” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.