“ALKÜ sizinle güzel”

banner18

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Ekrem Kalan'da öğrencilere son durumu Twitter hesabından duyurdu ve ‘Evde kalın’ çağrısı yaparak öğrencilere seslendi.

banner94
“ALKÜ sizinle güzel”
26 Mart 2020 Perşembe 17:43

Koronavirüs pandemisi eğitim alanında da pek çok değişikliği beraberinde getirdi. Türkiye’de ilk vakanın açıklanmasıyla birlikte üniversitelerde eğitim sürecine de ara verildi. Eğitimde internet çağına geçiş yapıldı. Virüsün yayılım göstermesiyle birlikte eğitimde verilen ara uzatıldı. Son olarak YÖK’ten bugün bir son dakika açıklaması geldi.

Öğrencilere son durumu Twitter hesabından duyuran Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Ekrem Kalan, ‘’Tüm dünyayı derinden sarsan Kovid-19 adıyla bilinen bir virüsle ne yazık ki karşı karşıyayız. Küresel bir salgın olması nedeniyle pandemi ilan edildi. Bu süreçte bir takım önlemler alarak eğitime ara vermek zorunda kaldık. Bütün dünyayı derinden etkileyen bu süreçte bugün YÖK Başkanının da yapmış olduğu açıklamaya binaen eğitimlerin teorik kısmı senkron veya asenkron olarak verilmeye başlanacaktır. Derslerin uygulamalı kısmı süreç normale döndüğünde gerçekleştirilecektir. Sınavlarla ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır. Bu süreçte ALKÜ mensupları olarak lütfen evde kalın. Evde sevdiklerinizle vakit geçirin. Kitap okuyun. Konularınızı tekrar edin. Evde kalmayı kendiniz adına bir fırsata dönüştürün, kendinizi geliştirin. Gün birlik günüdür. Bu süreci el ele verip, uyarıları dikkate alarak birlikte atlatacağız. Sağlıklı ve güneşli Alanya günlerinde sizleri bekliyoruz. Unutmayın ki ALKÜ sizinle güzel'' ifadelerine yer verdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.