Alanya Bahçeşehir için iddialar sürüyor

banner18

2019 yılının Ekim ayında Bahçeşehir Genel Merkezi’ne devredildiği açıklanan okulun Bahçeşehir Üniversitesi öğretim kadrosunda bulunan Mehmet Çelik’e ait ÇLK firmasına devrolduğu ortaya çıktı.

banner94
Alanya Bahçeşehir için iddialar sürüyor
30 Haziran 2020 Salı 15:53

Alanya Bahçeşehir Okulları’nda haciz işlemi ile ayyuka çıkan tartışmalar, çeşitli iddialarla devam etti. 2019 yılı Ekim ayında yapılan basın toplantısında genel merkeze devredildiği açıklanan okulun ÇLK Eğitim Kurumları adıyla kurulan Mehmet Çelik’e ait bir şirkete devrolduğu ortaya çıktı.

Okulun yeni sahibinin Bahçeşehir Genel Merkezi ya da okulun kurucusu Enver Yücel olmadığı ise Alanya’daki alacaklıların haciz işlemleri sırasında ortaya çıktı. Genel Merkez tarafından yönetileceği ilan edilen okulun aslında başka bir şirkete devredilmesi karşısında veliler muhatap bulamadı.  Bir diğer iddia ise, borç ve alacakları ile Bahçeşehir Eğitim Kurumu’ndan alınan okulun bilinçli olarak ÇLK üzerine devredildiği yönünde. ÇLK’nın içi boş bir şirket olduğu, Alanya’daki veliler ve okuldan alacağı olan firmalara ödeme yapmamak için böyle bir yöntem kullanıldığı iddialar arasında.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.