Eğitim HABERLERİ
ALKÜ’de 15 Temmuz anıldı
14 Temmuz 2020, 17:10 0
ALKÜ’de 15 Temmuz anıldı
15 Temmuz 2016 gecesi milli iradeyi ve demokrasiyi hedef alan hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü düzenlediği çeşitli etkinliklerle andı.
AÜ’den çevrimiçi 15 Temmuz paneli
14 Temmuz 2020, 10:48 0
AÜ’den çevrimiçi 15 Temmuz paneli
Akdeniz Üniversitesi koordinasyonunda, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı ve Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (TÜRPAV) iş birliği ile "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anısına Radikal Bir Terör Örgütü'nün Anatomisi: FETÖ" çevrimiçi paneli düzenlenecek.
ALKÜ kazı çalışmalarına destek oluyor
08 Temmuz 2020, 12:02 0
ALKÜ kazı çalışmalarına destek oluyor
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Antalya bölgesinde yürütülen arkeolojik kazı çalışmalarına akademik olarak destek vermeye devam ediyor.
En etkili bilim insanları arasında Antalya’dan 4 isim
07 Temmuz 2020, 11:03 0
En etkili bilim insanları arasında Antalya’dan 4 isim
Akdeniz Üniversitesinden 4 bilim insanı Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde yer aldı. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde, Türkiye'den 196 bilim insanının içerisinde Akdeniz Üniversitesi’nden 4 hocamızın yer almasından dolayı gurur duyduk. Yakın gelecekte bu sayıların daha da artması dileğiyle emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Konaklı Kongre Merkezi için imzalar atıldı
05 Temmuz 2020, 17:48 0
Konaklı Kongre Merkezi için imzalar atıldı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne (ALKÜ) devredilen Konaklı Kongre Merkezi’nin yükseköğretime kazandırılması için imzalar atıldı.
Okullar ne zaman açılacak? Ara tatiller ne zaman?
04 Temmuz 2020, 12:29 0
Okullar ne zaman açılacak? Ara tatiller ne zaman?
Milli Eğitim Bakanlığı, 'okullar ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtını yayınladığı genelge ile verdi. Genelge 81 ildeki tüm okullara tebliğ edildi. Genelgeye göre; okullar 31 Ağustos'ta açılacak. İşte 2020 MEB çalışma takviminin ayrıntıları...
Rektör Kalan’dan doktorlara teşekkür
03 Temmuz 2020, 17:49 0
Rektör Kalan’dan doktorlara teşekkür
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan tarafından Covid-19 pandemisi ile mücadele eden doktorlara teşekkür belgesi takdim edildi. 
ALKÜ ve Alanya HEP panelde buluştu
02 Temmuz 2020, 17:46 0
ALKÜ ve Alanya HEP panelde buluştu
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (HEP) işbirliği ile “Covid-19 Sürecinde ve Sonrasında Alanya’da Yükseköğretim” başlıklı panel düzenlendi. Yüksekögretim sistemini yarınlara hazırlayabilmek ve üniversiteleri küresel değişime hazırlıklı kılabilmek amacıyla YÖK Başkanlığı’nca başlatılan çalışmalar kapsamında düzenlenen panelin moderatörlüğünü sunucu-spiker Seda Demir gerçekleştirdi.
ALKÜ’de toplum bağışıklığı araştırıldı
01 Temmuz 2020, 18:08 0
ALKÜ’de toplum bağışıklığı araştırıldı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Difteri, Boğmaca, Tetanoz ve Kızamık hastalıklarına karşı toplumun bağışıklık durumunu gösteren bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışma kapsamında hastalıklara karşı bölgedeki bağışıklık düzeylerinin Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde bugüne kadar yapılan çalışmalar ile benzer olduğu gözlendi.
Video konferansla Hipokrat yemini etti
01 Temmuz 2020, 16:14 0
Video konferansla Hipokrat yemini etti
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hipokrat Yemin Töreni, Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın da katıldığı video konferans töreni ile gerçekleştirildi. Hekimlik yemininin çok önemli olduğunu ve meslek yaşamları boyunca bu yemine sadık kalmaları gerektiğini dile getiren Rektör Ünal’ın, yemini okuması ve mezun olan öğrencilerin yemini tekrar etmesiyle hekim adayları and içti.