banner6

Memur-Sen'den Zeytin Dalı'na destek

banner18

Finike’de Memur-Sen bünyesindeki sendika üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.

banner94
Memur-Sen'den Zeytin Dalı'na destek
14 Şubat 2018 Çarşamba 15:23

Finike kapalı pazar yerinde yapılan basın açıklamasına Memur-Sen bünyesindeki Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı. Üyeler Türk bayrağı etrafında toplanarak, Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiklerini söyledi. Grup adına açıklamayı okuyan Eğitim-Bir-Sen Finike Temsilcisi Ertuğrul Turgut, sulh ve adalet istediklerini ancak emperyalizmin bölgeden kovulmadan bunun sağlanamayacağını bildiklerini söyledi.

Ertuğrul Turgut, "Emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını çok iyi biliyoruz. Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de 'Allah yardımcınız olsun' diyoruz. Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz" diye konuştu.

Alkışlarla sona eren basın açıklamasının ardından sendika üyeleri tarafından güvenlik güçlerine karanfil verildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.