banner6

Kahramanmaraş'ın kurtuluşu kutlandı

banner18

 Kepez Belediye Bakanı Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kahramanmaraş Kurtuluş Günü Etkinliği'ne katıldı.

Kahramanmaraş'ın kurtuluşu kutlandı
14 Şubat 2018 Çarşamba 13:12

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ndeki Kahramanmaraş Kurtuluş Günü Etkinliğine, Kahramanmaraş'tan gelen aşıklar saz çalıp türkü söyledi, akademisyenler kentin Fransız işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananları anlattı. Geceye katılan Kepez Belediye Bakanı Hakan Tütüncü, etkinliğin yapıldığı mekanının adını taşıyan Şair Bayazıt'ın Kahramanmaraşlı olduğunu, kültür merkezinin kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

'ŞÜKRANLA YAD EDİYORUZ'

Milli mücadelenin verildiği yerlerin başında Kahramanmaraş'ın geldiğini belirten Tütüncü, "Sütçü İmam'dan Rıdvan Hoca'ya kadar tüm kahramanlarımızı minnetle ve şükranla yad ediyoruz" dedi.

Türkiye'nin milli mücadele günlerini anlatmayı çok önemli bir kültür sanat işi olarak gördüğünü belirten Tütüncü, günümüz insanlarının o kahramanlıkları bilmemesiyle geleceğe sağlam adımlarla yürünemeyeceğini söyledi.

'AYNI MÜCADELEYİ VERDİK VE VERİYORUZ

Kurtuluş günlerinin kahramanlık destanlarını hatırlayıp ibret almak ve bizden önce bu mücadeleyi verenlerle gönül bağını koparmamak gerektiğinin altını çizen Tütüncü, şöyle konuştu:

"Kahramanmaraş müdafaasında bu kadar büyük emeklerle ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması uğruna canlarından vazgeçen kahraman büyüklerimizi minnetle yad ediyorum. Anadolu coğrafyasında bu güzel vatanın dört tarafında onlara hayır duaları veren bizler, yeri geldiğinde aynı destansı mücadelenin kahramanları olmaya hazırız. Bunu da yakın geçmişimizde gördük, görüyoruz, önümüzdeki süreçte de göreceğiz. Milli tarihimize ve kültümüze, sanatımıza sahip çıkarak bir gelecek perspektifini şehrimize sunacağımızı düşünüyorum."

BAYAZIT'I ANDI

Antalya Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Yakup Gökkaya, konuşmasının Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye teşekkür plaketi takdim etti. İstek üzerine Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Bayazıt'ın 'Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair' adlı şiirini okudu. Bayazıt'ı çok sevdiğini ifade eden Tütüncü, belediye başkanlığı döneminde yaptığı ilk kültür-sanat icraatı olan kültür merkezine Bayazıt'ın adını verdiklerini hatırlattı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.