banner6

'Hayalleriniz peşinden gidin'

banner18

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) 'Antalya Siyasetinde Çeyrek Asır' konulu konferansta üniversite öğrencilerine tecrübelerini aktardı.

banner94
'Hayalleriniz peşinden gidin'
11 Nisan 2018 Çarşamba 12:10

AÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan'ın ev sahipliğinde düzenlenen 'Antalya Siyasetinde Çeyrek Asır' konulu konferansa Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuşmacı olarak katıldı.

"Tarih hayal edenleri değil, gerçekleştirenleri yazar" diyen Başkanı Muhittin Böcek, siyasette edindiği tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Ortaokul ikinci sınıfta babasını kaybettiğini ifade eden Muhittin Böcek, küçük yaşta tüm yükün omuzlarına bindiğini söyledi. Ailesinin cam sera işlerini yürütebilmek için aldığı yüksek puana rağmen, Endüstri Meslek Lisesi'nde metal işleri bölümünü tercih ettiğini dile getiren Başkan Böcek, “Eğer o gün yüksek puanla girilebilen elektrik bölümünü tercih etmiş olsaydım bugün karşınızda bir belediye başkanı olarak oturamazdım" dedi.

“Küçük kararların hayatınızda büyük sonuçları olabilir" diyen Başkan Muhittin Böcek, “Hayallerinizin peşinden gidin ve bunun içinde hiç tereddüt etmeyin" diye konuştu. Öğrencilere projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, üniversiteli öğrencilerin ücretsiz çay ve çorba içebilecekleri, dinlenip sohbet edebilecekleri yeni bir sosyal tesis olan Konyaaltı Belediyesi Öğrenci Lokalini kısa bir süre içinde hizmete açacaklarını söyledi.

"Bununla birlikte üniversiteli öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt projemizi hayata geçirdik" diyen Başkan Böcek, şöyle konuştu:

"Özellikle kız öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdumuzu hizmete açtık. 4 kişilik odalar, ısıtma-soğutma sistemi, etüt odaları, sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve servis hizmetiyle öğrencilerimize sıcak bir aile ortamı sunuyoruz. Ayrıca 3 bin 500 kişilik çok amaçlı salon, 150 kişilik 3 adet birleştirilebilir özellikte toplantı salonu, 600 kişilik amfi salon, yönetim ofisleri, ticari birimler, kapalı ve açık otoparktan oluşan Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'yle her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz."

Konferansın sonunda Prof.Dr. Ahmet Ayhan, Başkan Böcek'e teşekkür belgesi takdim etti. Başkan Böcek, ardından fakülte atölyelerini gezerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.