banner6

Gazipaşa ekspres hat ile 2,5 saat

banner18

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla Gazipaşa'dan Antalya'ya ekspres sefer hizmeti başlattı.

Gazipaşa ekspres hat ile 2,5 saat
09 Ağustos 2018 Perşembe 15:35

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı Gazipaşa'nın da Antalya'ya ulaşımını daha kolay ve hızlı hale getirecek ekspres hattını hizmete sundu. Ekspres hatla dört buçuk saat olan yolculuk süresi iki buçuk saate kadar düşürüldü. Günde 6 araçla sefer yapılan hatta bayram ve sınav gibi özel günlerde de ek sefer konulacak.

6 SAATTEN 2,5 SAATE DÜŞTÜ

Gazipaşalı vatandaşların olmazsa olmazının ulaşım olduğunun altını çizen Gazipaşa SS171 Nolu Kooperatif Başkanı Halil Akbaş, “Gazipaşa'dan Antalya'ya gitmek isteyen vatandaşlarımız, doğu illerinden gelen otobüsleri bekliyordu. Gece 3'te 4'te yağmurda çamurda otobüs bekliyordu. Antalya'ya da 6.5 saatte gelebiliyorlardı. Ama şimdi ekspres hat ile bu süreyi 2,5 saate indirdik. Üç yıl öncesine kadar sadece Gazipaşa Alanya arası çalışan bir kooperatiftik. Mağdur bir kooperatiftik. Ulaşım Daire Başkanlığı ilk başta kooperatifimizin UKOME kararlarını çıkarttı. Bu UKOME kararları ile bütün taşımacıların hakları verildi. Yetki belgelerini teslim aldık. Menderes Türel başkanımız göreve gelir gelmez ekspres hattını bize verdi. Gazipaşa'da şehir içi toplu taşıma araçlarımız yoktu. Başkanımız sayesinde Gazipaşa'ya toplu taşımayı getirdik. Hatlarımızın değeri yok gibi bir şeydi. Şu anda hatlarımız değerlendi, kazançlarımız arttı. Böylece araçlarımızı da yeniledik, yolcularımız artık daha büyük ve konforlu araçlarla seyahat ediyor" dedi.

İŞLERİMİZE YETİŞEBİLİYORUZ

Dört yıldır Gazipaşa'da oturduğunu ve sık sık Antalya'ya geldiğini ifade eden emekli Rüya Altınkoç, “Artık Antalya'ya gelmek bizler için daha güzel ve rahat. Ekspres hat olmasından dolayı daha kısa sürede burada olup randevularımıza yetişebiliyoruz. Çok memnunuz" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.