banner6

Bayram öncesi sıkı denetim

banner18

Serik Belediyesi zabıta ekipleri Kurban Bayramı öncesi denetimlerini sıklaştırdı.

banner94
Bayram öncesi sıkı denetim
18 Ağustos 2018 Cumartesi 12:18

Belpınar Mahallesi'nde kurulan kurbanlık hayvan pazarına hayvanlarını getiren üreticiler belediye tarafından düzenlenen pazarda satış yapıyor. Serik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli de gün boyu pazarda hizmet veriyor. Pazarın güvenliği, pazardaki hayvanların ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için ekipler güvenlik noktalarında ve giriş çıkışlarda hazır bekledi. 24 saat esasına göre çalışan ekipler hayvan pazarında vatandaşların her türlü ihtiyacını karşıladı. Aynı zamanda tatlı imalathaneleri ve kasaplarda da denetimlerde bulunan ekipler, vatandaşların hijyenik ortamlarda alışverişlerini yapmalarını sağladı.

Denetimleri bizzat yürüten Zabıta Müdürü Benan Durmaz, "Vatandaşlarımızın daha sağlıklı koşullarda bayram alışverişlerini gerçekleştirmeleri için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Sadece kurban pazarlarında değil diğer meslek kollarını da mevzuatta belirtilen hususlara uyulup uyulmadığı konusunda denetliyoruz. Ayrıca vatandaşların hayvan pazarına daha rahat ulaşmaları için 18, 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde 08.00- 18.30 saatleri arasında Zabıta Müdürlüğü önünden ücretsiz servis uygulaması başlatıldı. Pazar yerine giderek kurbanlıklarını almak isteyen vatandaşlar belediyenin ücretsiz servis hizmetinden yararlanabilir" dedi.

Alışverişlerini son güne bırakan vatandaşlar için arife günü cuma pazarı kurulacağını anlatan Benan Durmaz, "Bayram boyunca Serik Belediyesi zabıta ekipleri 7 gün 24 saat esasına göre çalışarak vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmesini sağlayacak. İstek ve şikayetleriniz için 722 24 57 numaralı telefonu arayarak günün her saatinde zabıta ekiplerine ulaşabilirsiniz. Bayram boyunca ilçe merkezinde ve pazar yerlerinin çevresinde zabıta trafik ekipleri görev yaparak, trafikte yaşanan aksaklıklara ve olası kazalara karşı tedbirler alacak" diye konuştu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.