banner6

Başkan Perinçek Gazipaşa'ya geliyor

banner18

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Gazipaşa’da düzenlenecek olan “Üretici Sorunları ve Çözüm Kurultayı’na” katılmak ve Alanya’da basın mensuplarıyla ve bölge işadamları, turizmcilerle görüşmek için hafta sonu bölgeye geliyor.

Başkan Perinçek Gazipaşa'ya geliyor
06 Aralık 2018 Perşembe 10:09

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu “üreticilerin ciddi sorunları olduğunu belirterek, Genel Başkanımızla bölgemiz üretici temsilcilerini buluşturmak, daha iyisinin nasıl yapılacağının görüşmek ve sorunların çözüm için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 09 Aralık Pazar günü Gazipaşa Kültür Merkezi’nde başlayacak program Akşam Alanya’da gerçekleştirilecek görüşmelerin ardından sona erecek.

Gazipaşa’da gerçekleştirilecek programla ilgili konuşan Vatan Partisi Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Gülcan’da açıklamasında şunları söyledi;

“Yerel basının 05 Aralık 2018 tarihli gazeteleri salatalık fiyatlarının dibe vurduğunu, üreticinin tohum parasını bile karşılayamayacak paraya salatalık satıldığını yazmaktalar. Çiftçi perişan, derdine çare arıyor. İşte bu sese kulak vermek için, 09 Aralık 2018 tarihinde Belediye Kültür Merkezinde saat 13.00 de Gazipaşa Üretici Kurultayı düzenlenecektir. Bu etkinliğe karar vermeden önce Gazipaşa’nın ve Alanya’nın üreticilerle ilgili tüm kurum ve kuruluşları ile yüz yüze konuşuldu. Çiftçinin sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Düzenlenecek kurultaya hiç kimseden ve kuruluştan olumsuz bir tepki gelmedi. İşte üreticiler adına konuştuğumuz kişi ve kuruluşlar.

İlçemiz Kaymakamı, Sayın Ali SAKAR, Belediye Başkanı, Sayın Dr. Adil ÇELİK, Ziraat Odası Başkanı Yusuf ÇELİK, Komisyoncular Derneği Başkanı Erol YÜKSEL, Muhtarlar Derneği Başkanı Refik AKÇA, Alanya ve İlçemiz Tarım Müdürleri, Tarım Kredi Koop. Müdürleri , Esnaf  Kefalet Kredi Koop. Başkanları, Esnaflar Odası Başkanları, Siyasi Parti Başkanları (AKP-CHP-MHP-İYİ P-SP) yüz yüze konuşuldu, kurultaya katılmak için gayret göstereceklerini söylediler.Ekonomik kriz tüm Türkiye’yi sardı. Büyük firma ve şirketler arkası arkasına “Konkordatolar” ilan ediyorlar. Ekonomi dilinde buna “batıyoruz, iflas, acil önlem, alarm” denilmektedir.

Örtü altı turfanda seracılık son yıllarda artmıştır. Üreticiler maliyeti yüksek olmasına rağmen üretime devam etmektedirler. Tarımla uğraşan üreticilerimizin tohum, gübre, ilaç, teşvik ve pazar sorunlarını konuşmak için Gazipaşa Üretici Kurultayı’nı düzenledik. Kurultayı işin sahipleri düzenledi. Az önce sıraladığım kurum ve kuruluşlar adına kurultayda: Belediye Başkanı Dr. Adil ÇELİK, Ziraat Odası Başkanı Yusuf ÇELİK, Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Erol YÜKSEL, Ziraat Mühendisleri adına Ahmet YEŞİLKILIÇ ve İlçemize konuk olarak gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu PERİNCEK konuşacaklardır.”

               

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.