banner6

Kepez Mevlana’yı andı

banner18

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları’nın (AKMEK) kursiyerleri, Büyük Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlana Celalettin Rumi’nin 744’üncü vuslat yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenledi.

Kepez Mevlana’yı andı
17 Aralık 2017 Pazar 10:45

Mevlana’yı anma etkinliği Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. AKMEK, kursiyerleri tarafından Şeb-i Arus haftası için Mevlana temalı özel bir etkinlik hazırlandı. Tasavvuf felsefesinin mimarı Mevlana'nın anıldığı AKMEK Özel Etkinliğine Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlana'nın hayatı ile ilgili kısa bir biyografi sunumu ile başlayan program, hoşgörü timsali Celaleddin Rumi'nin eserlerinden kesitlerle devam etti.

MEVLANA ŞİİRLERİNİ KURSİYERLER SESLENDİRDİ

En bilinen eserlerinden yedi öğüt ile devam eden programda hoşgörü felsefesinin temelini oluşturan Mevlana şiirleri AKMEK kursiyerleri tarafından seslendirildi. Farklı yaş gruplarından özellikle kadın kursiyerlerin sahne aldığı gecede sahne ve dekor da geceye uygun olarak hazırlandı. Birbirinden kıymetli eserlerin ve şiirlerin yer aldığı Mevlana’yı anma etkinliği izleyenlerden de yoğun alkış aldı. Sadece kurs ve eğitim vermekle kalmayıp, özel günlere özel etkinliklere vurgu yapan Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları, kursiyerlerin de sosyalleşmesini sağlıyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.