banner6

Girişimci kadınlardan İtalya'ya yılbaşı süsü

banner18

Antalya'da, KOSGEB'ten aldığı krediyle kurduğu atölyede hediyelik ve dekoratif süs eşyaları üreten girişimci Meral Kızılırmak Erdoğan, ürettiği eşyaların tamamını İtalya'ya ihraç etti.

Girişimci kadınlardan İtalya'ya yılbaşı süsü
07 Aralık 2018 Cuma 14:39

El sanatları sanatçısı Meral Kızılırmak Erdoğan, KOSGEB desteklerinden yararlanarak atölye kurdu. Hediyelik ve süs eşyaları üreten Erdoğan, yurt içinin yanı sıra yurt dışından da sipariş alıyor. İtalya'dan bir firma 10 bin yılbaşı çamı süsü siparişi verdi. Meral Kızılırmak Erdoğan ve atölyesindeki 13 çalışanıyla, 41 farklı modelde 10 bin adet yılbaşı ağacı süsü yapmak için çalışmaya başladı.

Erdoğan, "Siparişin tümünü yetiştirebilmek için kolları sıvadık gece-gündüz demeden şevk ve heyecanla çalışıyoruz. İlk parti ürünümüzü gönderdik, çok mutluyuz. Modeller kendi tasarımımız" dedi.

Meral Kızılırmak Erdoğan, Antalya için de şehrin simgelerinden Yivli Minare, Saat Kulesi, Kaleiçi evleri, Düden Şelalesi, Apollon Tapınağı, Aspendos Antik Tiyatro, Perge Antik Kent'ini de hediyelik ve dekoratif süs eşyası olarak çalıştıklarını söyledi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.