banner6

Başkan Türel'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

banner18

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktasını kutladıklarını kaydetti.

banner94
Başkan Türel'den Cumhuriyet Bayramı mesajı
26 Ekim 2018 Cuma 15:55

Cumhuriyetimizin hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, bir devletin adeta küllerinden yeniden doğuşunun eseri olduğunu belirten Türel, mesajında şöyle dedi:

"Asırlar boyunca baskı ve zulümlere boyun eğmeyen bu millet, bağımsızlığına ve istiklaline kast eden hainlere ve işgalcilere karşı en büyük mücadelesini Kurtuluş Savaşı'nda vermiş, bu savaşı tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla kazanarak bağımsızlığına kavuşmuştur. Ortaya çıkan bu bağımsız devletimiz Cumhuriyet ile taçlanarak dünya devletlerine örnek ve bilhassa önder olmuştur."

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının azmi ve milli mücadelenin eseri olan Cumhuriyet, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkeziyle topyekûn bir mücadelenin, milli bir ruh ve şahlanışın en güzel ve en kutsal örneğidir. Destansı bir mücadelenin sonunda kurulan bu cumhuriyet, bu vatan, hepimizindir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz' sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz 100. yaşına doğru emin adımlar ile ilerlerken, bizler de Cumhuriyetimize sahip çıkmaya ve onu yüceltmeye devam edeceğiz."

"Ülkemiz 95 yıl boyunca zaman zaman çalkantılar yaşasa da kaosa sürüklenmek istense de 15 Temmuz gibi hain ihanet ve darbe girişimleri ile karşı karşıya kalmış olsa da her zaman birlik ve bütünlüğünü korumayı başarmış, bekasını sürdürmüştür. Her geçen gün büyüyerek ve gelişerek güçlü bir devlet haline gelen Türkiye Cumhuriyeti bugün de toplumun bütün kesimleri ile birlikte, tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında güvenle geleceğe yürümektedir. Bu ülkü bizi hedeflerimize yakınlaştırmaktadır."

"Bu anlamda 2023 hedeflerimize artık çok daha yakınız. 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için anlamlı, nitelikli ve bu çağın ruhuna uygun adımlar atıyoruz. Türkiye'nin lider şehirlerinden biri olan Antalya; Cumhuriyetimizin 100. yılında, hızlı tren, 3. Havalimanı, kruvaziyer liman gibi önemli yatırımları hayata geçirmiş, üniversiteleri ile eğitim ve sağlık kampüsleri ile tarımda, turizmde, ihracatta daha da gelişmiş, refah düzeyi artmış bir kent olarak yerini alacaktır. Bizler de bu hedefler doğrultusunda milletimize hizmet etmeye, Antalya'mıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz."

"Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum."

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.