banner6

Acil servislerde iletişim semineri

banner18

Finike'de, Antalya'nın batısındaki hastanelerde görevli acil personeline acil servislerde iletişim konulu seminer düzenlendi.

banner94
Acil servislerde iletişim semineri
24 Ekim 2018 Çarşamba 17:36

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri ve Yurt Dışı Sağlık Birimleri Daire Başkanlığı koordinasyonuyla Finike Ziraat Odası salonunda düzenlenen seminere; Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Vefa Sayraç, Antalya Kamu Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Sıdıka Birgül Yılmaz, Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yücel Kurt, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği'nden Dr. Mehmet Uynaz ile Kumluca, Elmalı, Kaş, Demre ve Finike'den sağlık çalışanları katıldı.

Finike Devlet Hastanesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminer 3 gün sürecek. Acil olarak hastaneye başvuran hasta ve hasta yakınlarının içinde bulundukları travmatik durumdan dolayı ajitasyona daha yatkın olmaları sebebiyle acil servis çalışanlarının şiddete daha çok maruz kaldığı dikkate alınarak gerçekleştirilen acil servislerde iletişim eğitim ile hasta ve çalışanlar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi hedefleniyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.