Antalya’da şok! Gazeteciyi öldüresiye dövdüler

banner18

Antalya basınının tanınmış isimlerinden İdris Özyol, dün akşam çalıştığı gazetenin önünde bir grup tarafından saldırıya uğradı. Yaralanan Özyol’un hastanede tedavisi sürüyor.

banner94
Antalya’da şok! Gazeteciyi öldüresiye dövdüler
16 Mayıs 2019 Perşembe 10:39

Haber - Burak ÖZTUNÇ

Muratpaşa Belediyesi Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, idam edilen devrimciler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışma, tüm gazetecilerin gündemi olmuştu. MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerin hedefi olmuştu.

Olay sonrasında açıklama yapan ÇGD Akdeniz Şube’si saldırıyı kınadı. Açıklamada, “Taş devri zihniyetiyle gazetecilere saldırılıyor” dendi. ÇGD’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve değer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecilerin hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Yaralanan arkadaşımız İdris Özyol’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”.

Ayrıca Antalya Gazeteciler Cemiyet (AGC) ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) saldırıyı kınma mesajı yayımladılar ve faillerin bir an önce bulunması için mücadele vereceklerini söylediler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.