banner6

Alanya'da 17 bin TL'lik vurguna suçüstü

banner18

Alanya'da yüzüne maske takıp hasta numarası yapan yankesici polisten kaçamadı. Vatandaş parasının çalındığını güvenlik görevlisinden öğrendi.

Alanya'da 17 bin TL'lik vurguna suçüstü
01 Aralık 2017 Cuma 15:28

Alanya'da hastanede gözüne kestirdiği vatandaşlara, yüzüne maske takarak kendini hasta gibi tanıttıktan sonra ‘yankesicilik’ yöntemiyle paralarını çalan şahıs son vurgunda polis tarafından yakalandı. Şahsın hırsızlık anı çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Olay, saat 08.00 sıralarında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre hastaneye gelip sıra bekleyen Şevki Demirel’i (77) takip ettikten sonra hasta gibi maske ve şapka takarak yanına oturan Salman G. (58), bir süre sohbet ederek vatandaşın ceketinin cebindeki 17 bin lirayı çalarak uzaklaştı. Durumu güvenlik kameralarından fark eden hastane güvenliği polise bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen hastane polisi Salman G.’yi acil servis önünde taksiye binerken yakaladı. Şahsın üzerinde yapılan aramalarda ise 17 bin TL ile bir zarf içerisinde bin 220 TL bulundu. Şevki Demirel ise parasının çalındığını güvenlik çalışanı söyledikten sonra farkına vardı.

Aynı yöntemle 3 kişinin daha parasının çalındığı belirlendi
Hastane güvenliği, aynı yöntemle 3 kişinin daha parasının çalındığını belirterek, şüphelinin peşinde olduklarını aktardı. Gözaltına alınan Salman G.’nin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.
Öte yandan şüphelinin hırsızlık anı çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde Salman G. Şevki Demirel’i bir süre takip ettikten sonra yanına otuyor. Kısa bir süre yanında bekleyen Salman G. Şevki Demirel’in ceketinin cebinde bulunan 17 bin TL'yi çalarak hızla uzaklaşıyor. Salman G. hastaneden çıkarak ticari bir taksiye bineceği sırada polis tarafından yakalanıyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.