banner6

Alanya Dikkat! GBT sorgusundan korkmayın

banner18

Alanya’nın en işlek cadde ve sokaklarında akşam saatlerinde hızlı bir şekilde ilerliyorsanız, yaya olarak görevli devriye gezen polis memurları tarafından kimlik kontrolü yapılıyorsanız hiç korkmayın çünkü GBT sorgunuz var demektir.

Alanya Dikkat! GBT sorgusundan korkmayın
19 Mayıs 2019 Pazar 14:14

Haber - Muammer SOYLU
Alanya Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni uygulamasıyla daha güvenli, huzurlu ve yaşanabilir bir Alanya için mücadelesini sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan sistem GBT (Genel Bilgi Toplama) uygulaması, Alanya’nın en işlek cadde ve sokaklarında yayalar üzerinde yapılınca  vatandaşlar önce tepki gösterdi. Daha sonra GBT uygulamasının T.C. Anayasası çerçevesinde işlemekte ve anayasadan aldığı hakla bilgi topladığı için tamamen yasal bir uygulama statüsünde olduğu bilgisini veren görevli polis memurlarını vatandaşlar olumlu karşıladı.

Özellikle akşam saatlerinde Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekiplerinin yayalar üzerindeki GBT uygulaması sonrası Türkiye'nin birçok il ve ilçelerinden Alanya'ya gelmiş adli merciler tarafından aranan birçok suçlu ve kişilerin bu sebeple yakalandığını belirtildi.

ALanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Vatandaşların GBT sorgusunda korkmamasını gerektiğini belirten Avcı, "Korkmadan kimliğimizi görevli memura verelim bu ruitn bir kontroldür." dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.