51 kişi cezayı yedi! Alanya’da da yasak dinlemediler, evde parti verdiler

banner18

Alanya’da korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara aldırmayan 51 kişi hakkında jandarma tarafından idari para cezası uygulandı. İstanbul’da yaşanan ev partisi skandalının bir benzeri ise Alanya’da yaşandı.

banner94
51 kişi cezayı yedi! Alanya’da da yasak dinlemediler, evde parti verdiler
30 Mart 2020 Pazartesi 12:57

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine gönderilen genelge ile bu hafta sonu başta olmak üzere virüsle mücadele sağlanıncaya kadar hafta sonlarında, il ve ilçelerde vatandaşların sahil bantları, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş, toplu halde gibi faaliyetleri yasaklanmıştı. Bazı vatandaşların yasağa uymayarak sahillere yürüyüş, piknik ve balık tutukları görüldü.

KURALLARA UYMAYAN KİŞİLERİN HAKKINDA İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Sorumluluk denetimlerini sıkılaştıran jandarma ekipleri, kurallara uymayarak Mahmutlar Mahallesi bir apartman dairesinde parti yapan 7 kişi, sahil kenarında balık tutan 3 kişi ile sahil kenarında gezintiye çıkan 4 kişiyle Kestel ve Mahmutseydi mahallerindeki mesire alan piknik yapan 37 kişi hakkında idari para cezası uygulandı. Konaklı Mahallesi’ndeki kurallara uymayan bir işletmeye ise ekipler tarafından adli işlem başlatıldı. Yetkililer denetimlerin aralıksız süreceğini belirtti.

İSTANBUL’DA DA YAPILMIŞTI

Koronavirüs salgını önlemleri için 'Evde kal' çağrıları her kesimden yükselirken İstanbul'da geçtiğimiz gün skandal bir görüntü ortaya çıkmıştı. Bir grup Büyükçekmece'de gizlice bir evde buluşup parti vermiş ardından da görüntüleri sosyal medyada paylaşmıştı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.