banner6

Yarın 19 Mayıs'ın 100. yılı kutlanacak

banner18

Alanya her yıl olduğu gibi bu senede 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı 100. yılında coşkuyla kutlayacak.

Yarın 19 Mayıs'ın 100. yılı kutlanacak
18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:21

19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde yarın akşam saat 20.30’da toplanacak kalabalık, 21.00’da Fener Alayı gerçekleştirecek. Yürüyüşün ardından 21.45’te ise Alanya Belediyesi arkasında hazırlanan sahnede günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirilecek. 22.00’da ise Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan kutlamalar kapsamında Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Göksel ücretsiz halk konseri verecek.

BAŞKAN YÜCEL: “BU COŞKUYA ORTAK OLALIM”

16-19 Mayıs Gençlik Haftası’na ilişkin de mesajlar veren Başkan Yücel, kurtuluş zaferimizin sembolü olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kapsamında hazırlanan kutlama programlarına ve düzenlenecek Fener Alayı’na tüm Alanya halkını davet etti. Başkan Yücel, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gün olan 19 Mayıs 1919, bizler için bu yıl daha büyük bir anlam içermektedir. Bu yıl 100’üncü yıl dönümü kutlanacak olan bu şanlı bayram için hazırlanan kutlama programlarına tüm Alanya halkını canı gönülden davet ediyor, bu coşkuya herkesin ortak olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

FENER ALAYINA DAVET

 Tüm halkı Fener Alayına davet eden Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan: “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bir kıvılcımdır, ateştir; bu gençlik ateşi ve Mustafa Kemal ruhu hiçbir zaman sönmeyecektir. Alanya’da her yıl düzenlediğimiz 19 Mayıs Fener Alayına tüm halkımızı davet ediyoruz. Büyük Türk milletinin kaderini belirleyen kırılma noktası olan, vatanımızın temellerinin atılışının göstergesi olan bayramlarımıza sahip çıkmalıyız. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği meydanlarda olmalıyız. Alanya’ya yakışır bir 100. Yıl kutlaması yapmak için, biz birlikte güçlüyüz demek için, 19 Mayıs Pazar akşamı saat 20:30’da Atatürk Anıtı önünde buluşalım” dedi.

19 MAYIS PROGRAMI

20:30 Atatürk Anıtı Önünde Toplanma

21:00 Fener Alayı Hareket

22:00 Göksel Konseri (Belediye Arkası)

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.