banner6

‘Yaptığımız iyi niyetli ikazlar yanlış değerlendirildi’

banner18

ALESO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yanar, yaptığı açıklama ile tüm tartışmalara noktayı koydu.

‘Yaptığımız iyi niyetli ikazlar yanlış değerlendirildi’
10 Ağustos 2018 Cuma 11:48

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkan Vekili olmasının ardından yönetim kurulunun yaptığı oylama sonrasında görevden alınarak yönetim kurulu üyesi olan Ahmet Yanar bir açıklama yaparak tartışmalara son noktayı koydu.

Yanar’ın açıklaması şöyle;

Bilindiği üzere bir süredir Alanya Esnaf Odası'nın başkan vekilliği görevini yürütmekteydim. Göreve başladığım ilk günden itibaren makam odaklı değil hizmet odaklı olarak çalışmalarımı sürdürmeye gayret ettim. İyi ve zor gününde esnafımızın yanında olmaya çalışarak gerek esnaf odası içinde gerekse esnafın muhatabı olduğu çeşitli kurumlarda esnafın menfaatlerini savunmaya gücüm yettiğince çaba sarf ettim. Ancak son zamanlarda odayı yönetme ve hizmet üretme anlayışımızda oda başkanı ve bazı yönetici arkadaşlarımızla birlikte şahsım arasında bazı görüş ayrılıkları oluşmaya başladı. Çeşitli vesilelerle yaptığımız iyi niyetli tasarrufa yönelik ikazlar yanlış değerlendirildi. Aslında bu tür görüş farklılıkları normal karşılanmalı iken iş farklı noktalara ulaştırıldı. Ve gelinen nokta itibari ile esnaf odasının yöntem sistemi farklı bir anlayışa doğru kaymaya başladı.

Esnafımızın türlü zorluklar yaşadığı bu günlerde gündemimizin esnaf odasının iç çekişmeleri olmaması gerektiği inancı ile sessiz kalmayı tercih etmiştim. Ne var ki bu süre içerisinde başkan vekili maaşı ile ilgili maksatlı ve şahsımı yıpratmaya yönelik bazı açıklamalar bu açıklamayı yapmaya beni mecbur bıraktı. Esnaf odası başkan vekilliği görevinden aldığım maaşla çok sayıda esnaf kardeşimizin yakınlarına burs verdiğimi yönetimdeki arkadaşlarımız gayet iyi bilmektedir. Hal böyleyken maaş üzerinden bir siyaset üretmelerini doğru bulmamaktayım. Esnaf odası yönetim kurulu üyeliği görevimi esnafımıza verilen sözlerin takipçisi olmak ve Alanya Esnaf Odası'nı doğru yöne sevk etmek adına sürdüreceğim. Kuru yavan bir muhalefet üreterek başkan ve arkadaşlarına hizmet etmeme engel olunuyor kozunu vermeye niyetli değilim.

Esnafın özellikle maddi güçlüklerle kıvrandığı şu günlerde kısır oda çekişmelerinin bir figürü olmaya ve kamuoyunu bu kısır çekişmelerle meşgul etmeye kesinlikle niyetli değilim. Seçime değil geçime odaklı hizmet üretme niyetinde olan herkese desteğimiz tam olacaktır. Ancak üzerinde esnafımızın hakkı bulunan kör kuruşun da elimizden geldiğince takip olmakta bizim görevimizdir. Kamuoyuna saygıyla arz ederim."

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.