Türk Ocaklarından hafta sonu mesaisi

banner18

“Teaching Mobility Agreement” kapsamında University of Medicine, Pharmacy, Science and Technology of Targu Mereş’de ders vermek için Romanya’ya giden Öğr. Gör. Oğuzhan Çelik ayağının tozuyla Türk Ocaklarının Nazilli’deki İstişare toplantısına katıldı.

banner94
Türk Ocaklarından hafta sonu mesaisi
02 Aralık 2019 Pazartesi 10:56

HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ

Türk Ocakları Ege Bölgesi İstişare Toplantısında;  Alanya Şubesini,  Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Oğuzhan Çelik temsil etti. Toplantı sonrasında açıklama yapan Çelik; “ Ayağımızın tozuyla döndüğümüz yurdumuza ülkümüz ve ülkemiz için bıkmadan,usanmadan,yorulmadan çalışıyoruz. Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve genel merkez yöneticilerinin katılımıyla Nazilli Türk Ocağının ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türk Ocakları Ege Bölgesi İstişare Toplantısında Alanya Türk Ocağını temsil etme şerefine nail oldum. Alanya Türk Ocağı’nın yapmış olduğu faaliyetleri hem sözlü hemde rapor halinde Genel Merkez Yöneticilerimize takdim ettim. Ülkemizin içerisinden geçmiş olduğu sürece dair fikirlerimi beyan ederken Genel Merkez ve katılımcı şube yöneticileri ile geleceğe dair yapılabilecek faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bizim için faydalı bir istişare toplantısı oldu,Türk milleti için de faydalı olması en büyük temennimiz. Biz hep birlikte Türk milletiyiz.” şeklinde konuştu.

EĞİTİM AKADEMİSİ DEVAM EDİYOR

Türk Ocakları Gençlik Kolları Eğitim Akademisi adıyla gerçekleştirilen eğitim akademisinin bu haftaki konuğu “Hakas Türkleri ve Şamanizm” konulu sunumuyla ALKÜ Öğretim Üyesi Dr.Yavuz Uysal oldu.

KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİNDE BULUNMALIYIZ

Hakas Türklerinin yaşadığı bölge hakkında bilgi vererek başlayan Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Uysal, o bölgedeki tecrübelerini gençlerle paylaştı. “Rusya’da Yenisey Irmağı’nın yukarı kesimindeki Abakan Bölgesi’ni mesken tutmuşlardır. Sayıları bu kadar az olmasına rağmen, Hakas Türkleri’nin en büyük başarısı milli kimliklerini büyük ölçüde korumuş olmalarıdır. Hakas Türkleri Turan illerinden biri olarak başta Türkiye olmak üzere, tüm Turan Coğrafyasının Hakasya ve Hakas Türkleri üzerinde kültürel işbirliğinde bulunmalıdır.” şeklinde konuştu.

Günün sonunda Alanya Türk Ocağı Gençlik Kolları Başkanı Mali Müşavir Alper Göksu tarafından Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Uysal’a Türk Yurdu dergisi hediye edildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.