banner6

Toklu: 'Davamız için çalışacağız'

banner18

AK Parti İlçe Kongresi'nde istifaların söz konusu olmadığını belirten İlçe Başkanı Mustafa Toklu, parti içerisindeki en ufak kırgınlıkları bile gidereceklerini söyledi. Toklu, "Davamızın, partimizin başarıya ulaşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Toklu: 'Davamız için çalışacağız'
06 Aralık 2017 Çarşamba 15:12

Haber: Erkan UYSAL


AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu yönetim kuruluyla toplantıda bir araya geldi. Parti binasında açıklamalarda bulunan Toklu, 2 Aralıktaki kongrenin ardından ilk yönetim kurulu ile toplantımızı yaptık.  Mazbatımızı da aldık. Alanya tarihinde nadir görülen bir kalabalık kongre gerçekleştirdik. Kongreye katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na,  belediye başkanına oda
dernek başkanlarına teşekkür ederim" dedi.

'En ufak kırgınlığı gidereceğiz'

Oluşturdukları listeyle ilgili bir soruya da cevap veren Toklu, "Kongre öncesinde listemizi oluşturmak adına çeşitli istişareler, çalışmalar yaptık. 12-13 günlük süre içerisinde tüm partililerle bir araya geldik. Türkiye genelinde de gerçekleşmiş olan bir partimizdeki yenilenme ve gençlik ruhunu Alanya'ya yansıtmaya başladık. Listemizi oluştururken birçok başvuru vardı. 350'ye yakın başvuru gerçekleşti. Bu 350'ye yakın başvuru içerisinden 38 yönetim kurulu üyesi belirlemek zorundaydık. 38 yönetim kurulunu belirledik. Tabiki ufak tefek kırgınlıklar veya isteklerin yerine gelmemesiyle ilgili sıkıntılar olabilir ama burada görev bize düşüyor. Bundan sonraki süreçtre de parti tabanımızı kıcaklayıp parti içerisinde oluşabilecek en ufak kırgınluığı bile gidermekle yükümlüyüz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapacağız. Yönetimimizin şekillenmesi, ilk toplantısını yapmasıyla da inşallah bundan sonraki sürecin çok güzel geçeceğinin de göstergesi bu" diye konuştu.

'AK Parti kişilerin partisi değil'

Listedeki bazı kişilerin listede bulunan bazı isimleri görüp onlarla çalışmayacağını söyleyerek istifa ettikleriyle ilgili soruya da cevap veren Toklu, "İstifa gibi bir şey söz konusu değil. Zaten gittiğimiz listeyle şu an yönetimimiz gerçekleştiriyoruz. Divana teslim ettiğimiz listeyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Herhangi bir istifa söz konusu değil. Ama şöyle bir durum var. Bakan Çavuşoğlu da bunu konuşmasında telaffuz etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çeşitli platformlarda bunu sık sık telaffuz ediyor. Olaya dava olarak bakmak gerekiyor.  AK Parti kişilerin partisi değil. Bir dava hareketidir. Bu hareket sadece 2001'de başlamış bir hareket değil.   Öncesindeki bu oluşuma, davaya emek vermiş kişilerin de gerçekleştirdiği bir hareket. Bu davaya kişiler üzerinden değil, ekip üzerinden bakarsak bu dava
başarılı olur. Bu davanın neferleriyiz. Bu davanın, partimizin de başarılıolması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.
 

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.