Son yasakların ardından Hayalet Şehir Alanya

banner18

Alanya’da corona virüse alınan karşı tedbirler her geçen gün arttırılırken son olarak açıklanan sahile gitmek, spor ve balık tutmak gibi aktivitelerin yasaklanması ile Alanya adeta hayalet şehire döndü.

banner94
Son yasakların ardından Hayalet Şehir Alanya
28 Mart 2020 Cumartesi 13:56

ÖZEL HABER – Yüksel SOYLU

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüsle mücadeleye karşı açıkladığı yeni tedbir paketinde otobüslerin yalnızca il merkez otogarlarında durabilecek olması açıklanmıştı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından alınan ek tedbirler kapsamında sahil bantları, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler virüsle mücadele sonuçlanıncaya yasaklandı.

ALANYA BOMBOŞ

Alınan ek kararlar sonrası zaten fazlasıyla sakin olan Alanya’da yapacak hiçbir aktivite bulamayan vatandaşlar evlerine kapandı. Tedbirlerin giderek sıklaştırılması ile Alanya sokakları adeta bilim kurgu filmlerini andırırcasına bomboş kaldı. Şehrin en işlek caddelerinden olan ve yaz günlerinde iğne atılsa yere düşmeyecek olan Atatürk Caddesi’de insan bile görmek zorlaştı.

Turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan Damlataş bölgesi ve Kleopatra Plajı’nda da durum değişmedi. Bir zamanlar cıvıl cıvıl olan sokak ve sahillerde insanların yerini kedi ve köpekler aldı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.